Do startu jubileuszowej, piątej edycji Soulstone Gathering Festival dzielą nas już raptem godziny. W najbliższy piątek startuje najlepsza, krakowska, psychodeliczna rakieta. Oprócz koncertów, w programie również Galeria Sztuki Audio-Wizualnej!
I to w dodatku druga już odsłona tej świetnej wystawy! Ok, słówko wystawa nie do końca obrazuje to, co będziecie mogli zobaczyć oraz zapewne usłyszeć na Dolnych Młynów 10. A możecie spodziewać się rzeczy niezwykłych. Przekonałem się o tym w ubiegłym roku. Będzie kolorowo, psychodelicznie, transowo, mądrze, interesująco, zajebiście. Sprawdźcie więc, kto tym razem zaprezentuje swoje prace. Oczywiście, sztuka wizualna, to tylko jeden z aspektów Galerii. W menu m. in. warsztaty, sterfa chillu, a może nawet jakiś koncert? Aha, zapomniałbym, w tym artykule, oprócz prezentacji artystów dostaniecie również koncertowy rozkład jazdy! Do zobaczenia w piątek!
Galeria Sztuki Audio-Wizualnej SGF ’19 – co, gdzie, kiedy?
Okrągły jubileusz, który jest okazją do świętowania i zmian. Przede wszystkim festiwal będzie trwał aż trzy dni. Cały weekend wypełniony po brzegi srogim riffem, gęstym dymem, fenomenalną atmosferą oraz cudownymi ludźmi. Jeśli znasz te klimaty, to zdecydowanie powinieneś kupić bilet! Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym, co się tu dzieje, koniecznie czytaj dalej. A jeśli jesteś fanem, to pewnie i tak wiesz już wszystko i masz wejściówkę.
Co: Soulstone Gathering Festival 2019 5th Anniversary – piąte urodziny SG
Gdzie: Kraków, Zet Pe te
Kiedy: 8 – 10.11.2019
Bilety: przedsprzedaż – 279PLN
Kto zagra: Graveyard, Conan, Elephant Tree, Mars Red Sky, DVNE, MR. BISON, ARRM, Lonker See, Un, Sixies, Toundra, GOLD, Arcadian Child, THAW, WAVS, Electric Moon
Galeria Sztuki Audio-Wizualnej SGF’19 – festiwalowy rozkład jazdy
O artystach, którzy zaprezentują się podczas Galerii, już za moment! Bo oto przed Wami stół czasu! Szykujcie narządy słuchowe, bo już w piątek o godzinie 18.00 w ZetPeTe zostaniecie uraczeni potężnymi dźwiękami z kosmosu, puszczy i psychodelicznych odmętów własnego mózgu!
Piątek, G-Day, 8.11 – otwarcie bram: 17.00
18.00 – .WAVS
19.15 – ARRM
20.30 – Lonker See
21.45 – GOLD
23.15 – Toundra
Sobota, Soulday, 9.11 – otwarcie bram: 17.00
18.00 – Arcadian Child
19.15 – MR. BISON
20.30 – Electric Moon
21.45 – Mars Red Sky
23.15 – Graveyard
Niedziela, Stoneday, 10.11 – otwarcie bram: 16.00
17.00 – Sixes
18.15 – THAW
19.30 – DVNE
20.45 – Un
22.00 – Elephant Tree
23.30 – Conan
Galeria Sztuki Audio-Wizualnej otwarta będzie od piątku, od g. 12.00!
Galeria Sztuki Audio-Wizualnej SGF’19 – artyści
No, to dla tych co jeszcze nie wiedzą o co chodzi oddaję głos organizatorowi:
Soulstone Gathering & Shoeshine present:
Wystawa łącząca ludzi z różnych artystycznych światów. Różnorodność nie oddziela ich w żaden sposób, ale łączy, tworząc spójną całość i podróż poprzez różne wizje. Będzie można zobaczyć zarówno malarstwo i rysunek ale również fotografię i grafikę. Przestrzeń ma łączyć artystów z odbiorcami, przez bezpośredni kontakt, w nietypowej przestrzeni Tytano. Oprócz przestrzeni galeryjnej w której swoje prace będą prezentować takie osoby jak: (line-up będziemy ogłaszać w ciągu najbliższych dni), będzie można skorzystać ze strefy chillu oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez OLEK. Mocne wizualne doświadczenie, będzie doskonałym wprowadzeniem do koncertów na Soulstone Gathering Festival 2019 o 5th anniversary o.
Mateusz Konieczko
Malarz, grafik, podróżnik i eksplorator zamieszkujący Kraków. Wybierz się w podróż, by eksplorować jego prace!
Artur Róg
Pociąga go podświadomość oraz pamięć, szczególnie powiązane z obrazem: chodzi o sposoby powstawania obrazów w snach, powracanie do odległych wspomnień i mniej lub bardziej świadome remiksowanie tego, co kiedyś widzieliśmy i przeżyliśmy. W fotografii pociąga go jej estetyka: tworzenie obrazów daje mu dużą radość i satysfakcję. W swoich praktykach łączy te dwie sfery. Na wystawie zaprezentuje projekt Konfabulacje, który jest początkiem fantasmagorycznych badań na temat ludzkiej wyobraźni i pamięci.
Aleksandra Zawiślak
Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tworzy, lubi poszukiwać i eksperymentować. Miesza techniki. Zajmuje się też tkaniną artystyczną, ręcznym barwieniem tkanin, na których często bazują jej malarskie prace. Kocha naturę i zwierzęta, dalekie i bliskie podróże, swojego fiata seicento i czarną mocną kawę.
Małgorzata Szostak
Absolwentka kierunku Digital Design oraz studentka Grafiki projektowej i Multimediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W codziennych poszukiwaniach najbardziej fascynuje ją psychologia koloru, odkrywanie emocji i poznawanie rzeczywistości poprzez różne zmysły. Uwielbia kombinować i łączyć różne technik. Na wystawie zaprezentuje serię lśniących mandal oraz fotografie.
Aleksander Rajewski – OLEK
Na co dzień (jak i od święta) walczy z szarością dnia codziennego za pomocą swojej tajnej broni-czystej Kreatywności. Artysta interdyscyplinarny znany także jako Olek syn Olka między innymi rysuje, maluje, tworzy kolaże asamblaże, videoart i wszelakie formy literackie. Od lat organizuje autorskie eventy i imprezy. Prowadzi też i konstruuje liczne warsztaty zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Lubi spacerować po lesie, tańczyć do rana, podlewać kwiatki, chodzić do teatru i jeść jajecznicę z boczniakami.
Ewa Żelasko
Natchnieniem moim natura, a inspiracją wszelakie życie. W pracach przedstawiam surrealistyczne połączenie natury z egzystencją człowieka. Technika tworzenia jest wszelaka. W malarstwie przewodzą akryle, w grafice ołówek i długopis. Czasami pojawia się też grafika komputerowa. Oprócz malarstwa i grafiki udzielam się hobbystycznie w scenografii i tatuowaniu.
Bogna Przewoźniak – Vortex Visual Division
Artystka intermedialna, której działania obejmują VJing, malarstwo, animacje, fotografię, grafikę komputerową, aranżacje przestrzeni oraz stolarstwo. Wizualnie nawiązuje do form macro i micro oraz struktur biologicznych, a także fantasy, snów oraz przestrzeni kosmicznych. Techniki jakie stosuje to mapping 2 i 3D, konstrukcje do projekcji oraz złudzenia optyczne generowane w czasie rzeczywistym, przy czym źródłem jej sampli w większości są jej własne grafiki i obrazy malowane ręcznie.
Jej wizualizacje i projekty scen obecne były na takich eventach jak Goadupa Festival, Sun Festival, Yaga Gathering i Ufo Bufo. Od 2017 roku współpracuje z festivalem Soulstone Gathering. Od lutego 2014 r. prężnie współpracuje z kolektywem Egodrop oraz wyżej wymienionym Goadupa Festival, Jako promotor od kilku lat zaangażowana jest w życie i rozwój kolektywu Breslau Techno.
Mateusz Rolka
Wszystko zaczęło się dzięki przestrzeni miejskiej – wypełka, czarny kontur, tagowanie. Używając niezliczonych ilości kolorów i patentów, w dotychczasowej drodze poddałem syntezie to wszystko, co wzajemnie ogranicza i wypełnia przestrzeń. Nabyty warsztat dał mi pełne spektrum do poddania deformacji realistycznych form, tworzących nierealistyczne twory. Tak powstała manufaktura linii, w której zderzają się pozornie równoległe światy. „Najgorszy Układ” to początek nigdy niekończącej się serii.
Informacje dotyczące artystów pochodzą z oficjalnego fanpejdża Galerii.
Maciek Juraszek