“Into the Unknown” – utwór promujący “Krainę Lodu 2” w wykonaniu Panic! At The Disco

Panic! At The Disco, wykonawcy Into the Unknown
fot. Pitpony Photography

Właśnie poznaliśmy oficjalną wersję piosenki promującej drugą odsłonę Krainy Lodu, jednego z największych animowanych hitów Disneya ostatnich lat. Utwór Into the Unknown wykonuje amerykański zespół Panic! At The Disco.

Kraina Lodu 2 – soundtrack i wykonawcy

Kolejna część przygód Elsy i Anny trafi do kin już 22 listopada, więc od kilku tygodni Disney zdradza coraz więcej informacji na temat soundtracku. Na początku października pojawiła się oficjalna lista nagrań wraz z wykonawcami, wśród których znaleźli się m. in. Weezer, Evan Rachel Wood, Kristen Bell czy Kacey Musgraves. Zagranie głównego utworu Into the Unknown przypadło natomiast grupie Panic! At The Disco. Pierwsze fragmenty piosenki były dostępne na serwisie YouTube już od miesiąca, lecz dopiero wczoraj oficjalna wersja zadebiutowała na kanale Disneya jako lyric video.

Into the Unknown

Kompozycja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, a pod filmikiem można znaleźć same pozytywne komentarze. Into the Unknown znacznie różni się od kultowego Let It Go z poprzedniej części filmu, utrzymanego w klasycznej, dramatycznej stylistyce ścieżek muzycznych Disneya. Utwór w wykonaniu Panic! At The Disco jest energetyczny już od pierwszego taktu. Łączy w sobie silny wokal Brendona Urie oraz brzmienie współczesnej muzyki filmowej z nutą rocka. Całość przywodzi na myśl obecne brzmienie zespołu Jareda Leto, 30 Seconds to Mars. Większość kompozycji z animacji Disneya wpada w ucho, ale piosenka promująca Frozen 2 ma szansę stać się światowym hitem, który mógłby pojawić się na antenach komercyjnych stacji radiowych.

Panic! At The Disco

Zespół powstał w 2004 roku w Las Vegas z inicjatywy gitarzysty Ryana Rossa i perkusisty Spencera Smitha. Ci zaprosili do współpracy grającego na basie Brenta Wilsona oraz wokalistę Brendona Urie. Panic! At The Disco już po niecałym roku wspólnego grania zaczęli zdobywać popularność w kraju. Pomógł w tym basista Fall Out Boy, Pete Wentz, któremu tak spodobało się demo ich piosenek, że zaproponował im nagranie pierwszej płyty w swojej wytwórni Dacaydance Records. Krążek A Fever You Can’t Sweat Out okazał się sukcesem. Dotarł do 13. miejsca na liście Billboardu w USA i 11. w Australii. Obecnie grupa ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych.

Ostatni, Pray for the Wicked, w ubiegłym roku został numerem jeden w Stanach Zjednoczonych i Australii. W tym roku Brendona Urie można było posłuchać w elektryzującym duecie z Taylor Swift. Przed nagraniem do Krainy Lodu 2 Panic! At The Disco zaśpiewali już w kilku innych filmowych ścieżkach dźwiękowych, m.in. Smerfów z 2011 roku i Legionu Samobójców opartego na komiksach wydawnictwa DC Comics.