Kolejne zespoły Soulstone Gathering Festival 2019!

SG Festival 2019
fot: oficjalny FB Soulstone Gathering

Wrzesień już niemal na półmetku, a wy jeszcze nie poznaliście wszystkich kapel najlepszej, krakowskiej imprezy! Czas na kolejne zespoły Soulstone Gathering Festival 2019.

Do rozpoczęcia Soulstone Gathering Festival 2019 pozostały niecałe dwa miesiące! Czas biegnie szybko, tak szybko jak topi się pula tańszych, przedsprzedażowych biletów na imprezę. A część z was doskonale zdaje sobie sprawę, że tegoroczna edycja to również okrągłe, piąte urodziny Soulstone Gathering. Line up jest imponujący, zapewne taki sam będzie klimat tego eventu. Więc jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, nie zamykajcie tego artykułu, jest krótki, a pewnie pokaże wam kilka fajnych rzeczy.

kolejne zespoły soulstone gathering
fot. oficjalny FB wydarzenia/Paweł Kuranda

Kolejne zespoły Soulstone Gathering Festival 2019 – co, gdzie, kiedy?

I oczywiście absolutnie doskonały, fenomenalny i piękny plakat, którego autorem jest Paweł z Kuranda Studio. Odpowiedzialny również za oprawy graficzne z poprzednich lat. To już piąta edycja Soulstone Gathering Festival. Okrągły jubileusz, który jest okazją do świętowania i zmian. Przede wszystkim festiwal będzie trwał aż trzy dni. Cały weekend wypełniony po brzegi srogim riffem, gęstym dymem, fenomenalną atmosferą oraz cudownymi ludźmi. Jeśli znasz te klimaty, to zdecydowanie powinieneś kupić bilet! Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym, co się tu dzieje, koniecznie czytaj dalej. A jeśli jesteś fanem, to pewnie i tak wiesz już wszystko i masz wejściówkę.

Co: Soulstone Gathering Festival 2019 5th Anniversary – piąte urodziny SG
Gdzie: Kraków, Zet Pe te
Kiedy: 8 – 10.11.2019
Bilety: przedsprzedaż – 279PLN
Kto zagra: Graveyard, Conan, Elephant TreeMars Red Sky, DVNE, MR. BISON, ARRMLonker See, Un, Sixies, ToundraGOLD, Arcadian Child, THAW, WAVS, Electric Moon

Kolejne zespoły Soulstone Gathering Festival 2019 – wykonawcy

Arcadian Child

W basenie Morza Śródziemnego dzieją się rzeczy doskonałe. Grecja, Hiszpania czy Włochy mają się czym chwalić jeśli chodzi o psychodeliczne, gitarowe, ciężkie granie. Cypr również nie odstaje. Weźcie sobie na słuchawki Arcadian Child i odlećcie w kosmos. Kwartet z Limassol jest idealny do astralnych wojaży. Piękne, psychodeliczne pasaże, sekcja rytmiczna z pięknym groovem i czarujący wokal. Generalnie lata sześćdziesiąte mocno, ale w doskonałym stylu. Raczej puszczenie oczka i gitary strojone nieco niżej, niż kwieciste dzwony i narkotyki. ( 😉 )

.WAVS

Świeży, krakowski projekt powołany do życia w 2019 roku. Świeży nie tylko ze względu na sceniczny staż. Ich muzyka wręcz orzeźwia. Powstali w 2019 roku i w tym też wydali debiutancki album w którym zakochałem się od pierwszego dźwięku. Ale nie będę Wam zdradzał dziś zbyt dużo, bo na dniach pojawi się tutaj recenzja tego krążka. Podpowiem tylko, że wśród inspiracji zapewne jest sporo muzyki lat dziewięćdziesiątych, zwłaszcza tej z Seattle.

Conan

Angielskie trio. Jest ciężko, brudno i surowo. Doom, stoner i sludge. Klasyk, po prostu. Kto zna, wie co mówię, kto nie zna, niech sprawdzi i przekona się sam. Pochodzą z Liverpoolu, na koncie mają cztery studyjne longplaye, kilka splitów i epek oraz dwie fenomenalne koncertówki.

Na dziś tyle. W następnych odcinkach ostatnia grupa kapel, pierwsze informacje dotyczące Afterburner, tony gruzu, hektolitry smoły, beczki browarów, kilometry jointów. AHA, ważne! Równy miesiąc został do rozgrzewki! (tekst pisany 12.09) – kup bilet nim będzie za późno.

Maciek Juraszek