Bruno Mars świętuje dzisiaj swoje urodziny!

Bruno Mars, popowa gwiazda światowego formatu, 8 października obchodzi urodziny!

Bruno Mars, a właściwie Peter Gene Hernandez, to amerykański piosenkarz filipińskiego i portorykańskiego pochodzenia, wychowany w Honolulu na Hawajach. Już jako młodzieniec tworzył własną muzykę i  aktywnie uczestniczył w występach muzycznych. Później przeniósł się do Los Angeles aby produkować piosenki dla innych artystów w zespole produkcyjnym The Smeezingtons.

Pierwsze kroki

Mars zaczął być rozpoznawalny dzięki użyczeniu głosu w piosenkach Nothin’ on You Boba czy Billionaire Traviesa McCoy’a. W 2010 roku Bruno wydał swój debiutancki album Doo-Wops and Hooligans. Promowały go single, które stały się później wielkimi hitami –  Just The Way You Are  i Grenade. Płyta okazała się dużym sukcesem i dostała siedem nominacji do nagrody Grammy.

Bruno Mars tworzy bardzo zróżnicowaną gatunkowo muzykę. Muzyk określany jest mianem jednego z najbardziej wszechstronnych piosenkarzy popu. Mars współpracował z wieloma artystami, co również miało wpływ na ukształtowanie jego muzyki. Już jako mały chłopiec zafascynowany był twórczością takich artystów jak Little Richard, Elvis Presley czy Michael Jackson. Muzyka Bruno Marsa zapożycza swoje wpływy również od Reggae i Motown. Mars był najlepiej sprzedającym się artystą 2011 roku.

Super Bowl i późniejsza działalność

Wokalista dał swój występ podczas 50 edycji legendarnego Super Bowl w 2014 roku. Bruno Mars do współpracy został zaproszony przez Beyonce. Występ obejrzało ponad 111,9 mln widzów, co czyni go trzecim najczęściej oglądanym programem w historii Super Bowl.

Na rozdaniu nagród Grammy 2016, singiel Marsa, Uptown Funk, zdobył Nagrodę Roku oraz nagrodę za najlepszą współpracę duetu / grupy pop.

Ostatnim albumem piosenkarza jest 24K Magic z 2016 roku. Promował go singiel o tym samym tytule oraz piosenki takie jak: That’s What I LikeVersace on the FloorChunky oraz Finesse.