Przegląd nowości: Wydawnictwo Czarna Owca

Wydawnictwo Czarna Owca przygotowało dla swoich czytelników szeroką ofertę nowości literackich. Aż 14 z nich to książki sensacyjne. Fani innych gatunków nie będą jednak rozczarowani. Wydawnictwo wydało również książki o tematyce duchowości, fantastyki, horroru, literatury faktu, literatury obyczajowej, literatury piękna, psychologii, oraz poradniki. Nie pominięto również najmłodszych, którzy znajdą dla siebie ilustrowaną serię książek napisanych przez Lisę Bjarbo.

Vincent Viktor Severski

Vincent Viktor Severski (Włodzimierz Sokołowski) to urodzony w 1956 roku polski pisarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. To również oficer wywiadu PRL i RP. Odszedł ze służby na własne życzenie w 2007 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że został on wielokrotnie odznaczony i wyróżniony przez władze RP. Otrzymał również odznaczenie Legi Zasług nadane przez Baracka Obamę. Na podstawie jednej z napisanych przez niego serii szpiegowskich – Nielegalni, Canal+ wyprodukowało serial, którego fabuła opiera się na losach tajnych agentów. W Wydawnictwie Czarna Owca autor wydał takie tytuły jak: Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni, Niepokorni, Zamęt, Odwet oraz Nabór.

Niepokorni

W sierpniu 2020 ukazały się aż 3 książki autora. Niepokorni – to kontynuacja, a zarazem zakończenie trylogii o przygodach wydziału Q. Opis od wydawnictwa: „Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu – ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie”. Tym samym, wydawnictwo obiecuje, że jest to pozycja niezwykle mroczna i podwójnie ciekawa.

Nielegalni

Kolejną propozycją od Vincenta V. Severskiego jest tytuł Nielegalni. Nielegalni to powieść szpiegowska, której akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce, Szwecji, Rosji, na Białorusi i na Ukrainie, przeplatająca się z historycznymi epizodami. Co więcej, głównym motywem powieści są tajniki polskich służb wywiadu.

Nieśmiertelni

Ostatnią propozycją autora od wydawnictwa Czarna Owca jest książka Nieśmiertelni, Utrzymana w podobnej tematyce, co poprzednie tytuły. Czytelnicy ponownie mają okazję śledzić losy Ekipy Konrada Wolskiego. Tym razem zmierzą się z niezwykle trudnym zadaniem, muszą bowiem zapobiec konfliktowi na skalę światową.