Bovska i jej #kwaranSTANY

Bovska zaprezentowała teledysk do piosenki Stany z albumu Sorrento

Czwarty album artystki zatytułowany Sorrento ukazał się 24 kwietnia. Zapewne wielu z nas, dźwięki tych utworów umilały okres lockdownu. Oprócz nowej płyty, która ukazała się fizycznie w przepięknej oprawie graficznej, zawierającej autorskie grafiki piosenkarki, artystka zafundowała swoim fanom spragnionym koncertów, muzyczne przedstawienie.

Mowa tu o Sorrento Performace, czyli wydarzeniu, podczas którego Bovska prezentowała swoje nowe piosenki wzbogacone o choreografię. Wszystko to, byśmy mogli choć trochę przypomnieć sobie tą niesamowitą ekscytację podczas oglądania występów na żywo.

#kwaranSTANY

Najnowszy teledysk artystki jest efektem konkursu #kwaranSTANY zrealizowanego przez Bovską i Agę Konopkę z Movement Direction. Konkurs został zapoczątkowany tegorocznej wiosny, kiedy nasz kraj tkwił w lockdownie.

Celem konkursu było wyłonienie 6 tancerzy, którzy będą bohaterami teledysku Bovskiej do piosenki Stany z nowej płyty Sorrento. Zwycięzcy wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z fotografem Dominiką Jarczyńską. Sesja opublikowana została m.in. na kanałach społecznościowych Movement DirectionDominiki Jarczyńskiej i Bovskiej.

Tak wokalistka mówi o projekcie:

Konkurs #kwaranSTANY to inicjatywa powstała w czasie najgłębszego lockdown’u czyli wiosną 2020 roku. Dokładnie wtedy, kiedy wychodził album „Sorrento”, zorganizowałyśmy z dziewczynami z Movement Direction konkurs dla tancerzy. Miał on na celu mobilizację młodych tancerzy do wspólnego działania i rozszerzenia swojego portfolio. Wśród nagród była sesja zdjęciowa z wybitną fotografką Dominiką Jarczyńską, a także teledysk, który składa się z improwizowanych fragmentów moich i Agi Konopki, oraz nadesłanych przez tancerzy prac.

Jak dodaje choreografka Aga Konopka:

Celem #kwaranSTANÓW było pokazanie talentów tancerzy, którzy podczas pandemii całkowicie stracili możliwości pracy. Nagrody, które zaproponowaliśmy, czyli m.in. konsultacje dramaturgiczne, sesja zdjęciowa czy stworzenie portfolio mają potencjalnie zwiększyć szanse tych zdolnych ludzi, na znalezienie pracy w zawodzie. Zależy nam na promowaniu talentów. Dlatego też do konkursu zaprosiłyśmy Bovską, której działania sceniczne charakteryzuje otwartość na prace z tancerzami i eksperymentowanie ze środkami wyrazu.

Spośród ponad 100 zgłoszeń, wyłoniono niezwykle utalentowanych tancerzy. Efekty pracy w warunkach domowych artystów można zobaczyć w teledysku #kwaranSTANY opublikowanym na youtubowym kanale Bovskiej.