Uwaga włosomaniaczki! Ta książka jest dla was

włosomaniaczki

Kto nie zna osoby określającej się mianem włosomaniaczki, która co chwilę eksperymentuje z olejami, odżywkami albo jeszcze innymi specyfikami. Książka Włosy w świetnej formie przez cały rok to pozycja obowiązkowa w biblioteczce dziewczyny, kochającej dbać o swoje włosy. A co znajdziecie w środku? Przekonajcie się czytając recenzję!

Co ty wiesz o włosach?

Tym bezpośrednim zdaniem, Marta Klowan rozpoczyna swoją książkę. A chwilę później sprawdza twoją wiedzę za pomocą krótkiego testu, jednak autorka zapewnia, że niezależnie od wyniku, dla każdej włosomaniaczki znajdzie się coś ciekawego, a być może zaskakującego.

Jak powiada tytuł

Wedle tytułu nasze włosy mają być w świetnej formie przez cały rok, to założenie odzwierciedla struktura książki. Pierwsze cztery rozdziały poświęcone są każdej porze roku i pielęgnacji, jaka jest pożądana w tym czasie przez nasze włosy. Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji zimą możemy uniknąć elektryzowania się włosów, a wiosną „szopy” na głowie. Autorka zamieściła również dużo ciekawych i naturalnych przepisów na preparaty pielęgnacyjne, które możemy stworzyć sami w zaciszu domowym.

Rozdział 5 również został podzielony na pory roku, jednak w tym wypadku odpowiadają one naszemu okresowi życia. Znajdziemy w nim porady jak dbać o włosy w ciąży, u niemowlaka czy w wieku dojrzałym.

Pozostałe rozdziały dotyczą stylizacji włosów, czytania etykiet czy zabiegów, które mogłybyśmy swoim włosom zaserwować. Z tych trzech bardzo mnie ucieszył rozdział o czytaniu etykiet, ponieważ jest to moja zmora, a w książce zostało wszystko w prosty i jasny sposób wyjaśnione.

Mimo wszystko

Pomimo ciekawej treści, mam zastrzeżenia do zamieszczonych fotografii. Okładka dobrze zapowiadała resztę, ale niestety coś poszło nie tak. Zdjęcia są słabej jakości, a i kompozycyjnie mogłyby być lepsze. Pozostała oprawa graficzna jest całkiem przyjemna dla oka. Jednak brakuje mi jeszcze jednej rzeczy – papieru kredowego, ze zwykłej praktycznej przyczyny. W książce autorka zamieściła przepisy, wiadomo, że większość pielęgnacji wykonuje się w łazience – woda i te sprawy, papier kredowy byłby zwyczajnie bezpieczniejszy, aby zabrać książkę ze sobą.

Jednak większą wartość przywiązuję do treści książki, która została napisana w sposób prosty i mam wrażenie, że wyczerpujący temat, chociaż w tematach włosowych specjalistą nigdy nie byłam.

Włosy w świetnej formie na pewno zadowoli włosomaniaczki, ale być może także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z trychologią. Bierzcie i czytajcie, a wasze włosy niech lśnią!


Marta Klowan
Włosy w świetnej formie przez cały rok
Wydawnictwo Pascal 

Fani Twardocha bardzo się ucieszą!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o