Najnowsza powieść Eugenii Kuzniecowej „Drabina” jest już dostępna!

0
32
Drabina Eugenia Kuzniecowa, Kulturalne Media
Drabina Eugenia Kuzniecowa, Kulturalne Media

Dokładnie w Walentynki, czyli 14. lutego 2024 roku, nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się powieść Eugenii Kuzniecowej Drabina. To historia o (nie)udanej ucieczce i (nie)spodziewanym powrocie.

Eugenia Kuzniecowa zadebiutowała w 2023 roku powieścią Nim dojrzeją maliny, za którą otrzymała wyróżnienie Europejskiej Nagrody Literackiej. Na kolejne dzieło ukraińskiej pisarki nie musieliśmy długo czekać – już 14. lutego 2024 roku, dzięki Wydawnictwu Znak, ukazała się jej druga powieść – Drabina, która zyskała miano Książki Roku 2023 w Ukrainie.

O czym opowiada Drabina?

Od wydawnictwa:

Introwertyczny Tolik zawsze marzył o własnym domu w Hiszpanii. Kiedy jego marzenie się spełniło i usiadł w wygodnym fotelu, w Ukrainie wybuchła wojna. U progu pojawiła się matka z jego siostrą i jej przyjaciółką, wujem, cioteczną babką, dwoma kotami i hałaśliwym psem.

Wyśniona oaza spokoju do złudzenia zaczęła przypominać jego dom rodzinny nieopodal Winnicy. W fontannie, na tonie nawozu, cioteczna babka posadziła pomidory, wujek uzależnił się od flippera, matka nie przestaje dopytywać o narzeczoną.  A Tolik, by nie oszaleć, wchodzi do swojego pokoju przez balkon, po drabinie. Taka sytuacja nie może trwać wiecznie.

Eugenia Kuzniecowa z pazurem opowiada o zagmatwanych relacjach rodzinnych, nieoczywistych emocjach i życiu w cieniu wojny. Drabina to napisana z humorem, urzekająca, wielowarstwowa opowieść o sile rodzinnych więzi, niespodziewanej miłości i o tym, że największe niespodzianki potrafimy sprawiać sami sobie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments