Tribute To Seattle: Najważniejsze informacje

0
34
fot. materiały prasowe

Tribute to Seattle – jeden dzień, pięć zespołów! Kto, kiedy i gdzie zagra, aby oddać legendarnym kapelom ze Seattle?

Seattle – miasto siostrzane Gdyni, otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko, co łączy Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą grunge’u – muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney, czy Mother Love Bone to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy, kiedy na ulicy królowała flanela, martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał Smells Like Teen Spirit powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains – Kurta Cobain’a i Layne Staley’a.

Czym jest Tribute To Seattle?

Tribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle i kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r. Wtedy w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorza ‘Guzika’ Guzińskiego.

Na tegorocznej, 12. edycji TTS wybrzmi 5 zespołów: Seattle Suicide Band, It Follows, Nira Nise, Coldfish oraz zespół konkursowy. Zaprezentują one zarówno autorski materiał, jak i covery grungowych bandów.

fot. materiały prasowe

Seattle Suicide Band

Jest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu, kultowego już wydarzenia, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły, by tego jednego dnia, wspólnie oddać hołd artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści, przez lata występujący w trójmiejskich zespołach, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.

It Follows

“Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia, które przylgnęły do IT Follows od samego początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią, a rozczarowanie rzeczywistością, jakie towarzyszy warstwie merytorycznej, zrozumie każdy z pokolenia millenialsów. 5 kwietnia zespół wyda trzeci album – Noir.

Nira Nise

Nira Nise (wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami, które wyróżniają się silnymi, kobiecymi wokalami, takimi jak Hole, The Pretty Reckless czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.

Coldfish

Gdyński zespół powstał w 2017 roku, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy.

Wystąpi również zespół wyłoniony w konkursie.

fot. materiały prasowe

KIEDY: 5 kwietnia 2024r.

GDZIE: Podwórko Art. / Scena Ucho

START: 18:00

BILETY: 50/60 PLN (info o sprzedaży wkrótce)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments