Brodka zaprasza na „O.Sadza” – wyjątkowa trasa koncertowa w poszerzonym orkiestrowym składzie

0
16

Brodka ogłasza majową trasę koncertową, która zaskoczy jej wiernych fanów i krytyków muzycznych. To oficjalne zamknięcie etapu Sadzy w karierze artystki. W ramach czterech wiosennych koncertów liryczna odsłona Brodki zyska nową oprawę instrumentalną, a to za sprawą wyjątkowej koncertowej odsłony projektu w poszerzonym orkiestrowym składzie. Trasa „O.Sadza” zawita do Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. Bilety są dostępne na eventim.pl/goodtaste.

Brodka już nie raz udowadniała, że pozytywne muzyczne zaskoczenia płyną w jej DNA. Teraz połączy multimedialne show i elektronikę z wysublimowanym instrumentarium, a wszystko rozbrzmi w najpiękniejszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. Trasa koncertowa „O.Sadza” odbędzie się w poznańskim Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki, wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA i katowickim NOSPR. Utwory Brodki zostaną wzbogacone o dźwięki takich instrumentów, jak fagot, klarnet, obój, wiolonczela, altówka, skrzypce czy flet i perkusionalia.

Album Sadza zadebiutował na ósmym miejscu oficjalnej listy sprzedaży w Polsce i otrzymał Fryderyka 2023 w kategorii „Album roku alternatywa”. W czerwcu 2023 roku ukazała się Sadza Delux poszerzona o bonus track Jezioro szczęścia z repertuaru zespołu Bajm z gościnnym udziałem Rosalie. oraz autorskie interpretacje utworów z płyty Sadza w aranżacji m.in. Coals, 1988 i Błażeja Króla.

Brodka zadebiutowała w 2004 roku. Wydała pięć studyjnych albumów i cztery minialbumy. Po doskonale przyjętym albumie Granda z 2010 roku, w 2016 roku wróciła z zaskakującym i porywającym tłumy krążkiem Clashes. Płyta otrzymała trzy nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk i wygrała w kategorii „Album roku alternatywa”. Brodka ma również na koncie nagrodę Fryderyk za album Granda oraz teledysk do singla Game Change pochodzący z wydanej w 2021 roku płyty Brut. W 2023 roku Brodka znalazła się wśród artystów, którzy nagrali singiel Całkiem Nowa Bajka do filmu Akademia Pana Kleksa, a w lutym tego roku wspólnie z Jannem i Urbańskim opublikowała cover utworu List grupy Hey promujący serial Rojst Millenium Netflixa.

Harmonogram koncertów:

6.05.2024 – Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki
20.05.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
28.05.2024 – Warszawa, Teatr Muzyczny ROMA
30.05.2024 – Katowice, NOSPR

Bilety są dostępne na eventim.pl/goodtaste.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments