Poradniki książkowe, które warto przeczytać

0
286
Poradniki książkowe, które warto przeczytać
fot. Patryk Idziak

Poradniki książkowe nie za bardzo mogą się mierzyć z kursami stacjonarnymi, a nawet tymi online. Mimo to zapoznanie się z ich treścią pozwala na zdobycie wiedzy i wstęp do nabycia umiejętności. Teraz, kiedy wielu z nas ma więcej wolnego czasu, warto nabyć coś ciekawego do czytania. Brzmi ciekawie, prawda? Przedstawiam poradniki książkowe, które warto przeczytać.

Poradniki książkowe do grafiki

Adobe Photoshop CC/CC PL. Oficjalny podręcznik – Andrew Faulkner, Conrad Chavez

Poradniki książkowe, które warto przeczytać
helion.pl

Program Adobe Photoshop to wiodący produkt na rynku narzędzi do projektowania i obróbki grafiki. Właściwie bardzo często, z uwagi na jego popularność, mówiąc o jakiejkolwiek edycji obrazu, w którymś momencie pada słowo “Photoshop“. Umiejętność tworzenia grafiki w tych czasach jest bardzo pożądana, więc warto zainwestować w jej naukę.

Dzięki tej książce poznacie:

– elementy interfejsu Adobe Photoshop — obszar roboczy wraz z poszczególnymi menu, paskami narzędziowymi i panelami,
– sposób rozpoczęcia pracy z Photoshopem,
– nowe elementy Photoshopa, takie jak Creative Cloud z połączonymi obiektami inteligentnymi,
– narzędzie Content-Aware Move do efektywnego projektowania zawartości ekranów dla różnych urządzeń,
– nowe podejście do optymalizacji grafik,
– najefektywniejsze metody zarządzania i prezentowania zdjęć.

GIMP. Poznaj świat grafiki komputerowej – Błażej Witkowski

Poradniki książkowe, które warto przeczytać
helion.pl

Minusem Photoshopa, szczególnie dla grafików z mniejszym budżetem, jest spora cena abonamentu. Z odsieczą przychodzi jednak GIMP. Ten w pełni darmowy program oferuje szereg możliwości i stanowi dobrą alternatywę dla wcześniej wspomnianego programu od Adobe. Uwierzcie mi, w GIMPie naprawdę można tworzyć niezwykłe projekty.

W poradniku treści, takie jak:

– Interfejs i niezbędne operacje
– Zarządzanie i nawigacja
– Podstawowe zabiegi
– Warstwy, maski i zaznaczenia
– Przydatne narzędzia
– Wprowadzanie filtrów i filtry upiększające
– Tekst i jego edycja
– Edycja kolorów i tonów
– Retusz i inne narzędzia pracy

Poradniki książkowe do pisania

Jak napisać scenariusz filmowy – Robin Russin

Poradniki książkowe, które warto przeczytać
empik.com

Książka została wydana w Polsce w 2005 roku. Nie jest świeża, ale zawiera obszerny opis technik stosowanych do dziś. Dowiecie się jak opracować motyw, tworzyć postacie, przeplatać wątki i jak sprzedać swój scenariusz. Jest to dobry wstęp do tworzenia scenariuszy filmowych i teatralnych.

Po bandzie czyli jak napisać potencjalny bestseller – Jakub Winiarski, Jolanta Rawska

Poradniki książkowe, które warto przeczytać
proszynski.pl

Poradników pisania książek jest cała masa i tak naprawdę wszystkie są dosyć kiepskie, bezużyteczne. Nie ma co się oszukiwać. Pisania nie nauczymy się, przeczytawszy jedną książkę. Tworzenie powieści to proces wymagający dużej kreatywności, umiejętności dobrego posługiwania się piórem i przede wszystkim zawziętości. Nie możemy od tak usiąść i napisać coś niesamowitego, co po opublikowaniu od razu stanie się wielkim hitem. Owszem, są takie przypadki, ale nie ma ich wiele. Zdecydowanie większość pisarzy, przed napisaniem własnego dzieła, przeczytało ogrom innych.

No dobrze, ale gdyby poradniki pisania były bez sensu, to nikt by ich nie pisał. Muszą mieć jakąś wartość. Oczywiście, mają. Dzięki zgłębieniu takiej literatury dowiadujemy się o wielu technicznych kwestiach związanych z pisaniem książki, jak na przykład czym jest prawo autorskie. Ponadto autorzy przekazują swoją wiedzę na temat pisania scen erotycznych, przełamywania bloku pisarskiego, sposobu na opracowanie ciekawej fabuły i szereg kwestii czysto motywacyjnych, aby nie zaprzestać pisania.

Poradniki książkowe do programowania

Teraz praktycznie każda firma potrzebuje kogoś, kto ogarnie branżę IT. Biorąc pod uwagę ten fakt, znajomość programów typu Java, Python lub C++ daje nam możliwość łatwego znalezienia pracy – o ile oczywiście dobrze opanujemy któryś z tych programów.

Java. Przewodnik dla początkujących – Herbert Schild

Książki, które warto przeczytać
helion.pl

Z książki dowiecie się podstawowych informacji, jakie powinni posiadać ludzie, którzy chcą opanować tenże program. Czym są programowanie wielowątkowe, zagadnienia zaawansowane, moduły Swing, i wiele więcej – to wszystko w poradniku.

C++. Przewodnik dla początkujących – Alex Allain

Książki, które warto przeczytać
helion.pl

C++ to język programowania, który swoim zwolenników ma równie dużo co Java, a może nawet jest nieco przyjemniejszy. Opanowanie tego języka pozwala nam łatwiej uczyć się pozostałych. To duży plus dla tych, którzy nie chcą poprzestać na jednym języku. Co i rusz pojawiają się nowe oferty dla programistów C++, więc pracy nie brakuje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments