#zostańwdomu z Netflixem

Kiedy kwarantanna zaczyna coraz bardziej doskwierać i wydawać by się mogło, że Netflix nie jest w stanie zaoferować już nic zaskakującego i wartego uwagi z pomocą przychodzą Kulturalne Media! Jeśli więc jesteś w gronie szczęśliwców, spędzających długie dni w domowym zaciszu, koniecznie poznaj serialowe perełki Netflixa, na które dotychczas brakowało czasu.  

You Me Her 

Jack i Emma są małżeństwem z wieloletnim stażem, które dopada rutyna. Zmęczony codziennością mężczyzna decyduje się na spotkanie ze studentką psychologii, dorabiającą jako dziewczyna do towarzystwa. Ten krok jest wstępem do długotrwałej relacji między Jackiem, Emmą i młodziutką Izzy. Coś, co pierwotnie miało być układem biznesowym, przeradza się w uczucie i gorący romans trójki ludzi 

Chambers 

Młoda dziewczyna przechodzi zawał. Udaje jej się przeżyć dzięki przeszczepowi serca. Kiedy dochodzi do siebie coraz bardziej angażuje się w rozwikłanie zagadki związanej ze śmiercią dawczyni organu. Determinacja jaką dziewczyna wkłada w całą sprawę zbliża ją do odkrycia prawdy o nagłej śmierci swojej wybawicielki. Poza prawdą nabywa jednak coraz więcej cech charakteru właścicielki swojego serca, w tym te najmroczniejsze

Dynastia 

Rodzina, pieniądze i władza. Jak się okazuje są to czynniki, których nie da się połączyć. Udowadniają to członkowie rodziny Carrington, którzy nieustannie toczą walkę o władzę nad wspólną firmą. Nestor rodziny nie ułatwia swoim dzieciom porozumienia się z nim.  Przyprowadza do rezydencji swoją nową, przyszłą żonę, która dotychczas była jego podwładną. Nagła decyzja o ślubie jest szczególnie trudna dla jego córki Fallon. Jak ułożą się jej relacje z nową Panią Carrington? 

The Sinner 

Harry Ambrose to doświadczony przez los pracownik policji, z wieloletnim stażem pracy. Kiedy przychodzi mu rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa, którego dopuszcza się z zimną krwią młoda matka nie ogranicza się jedynie do tego co wyjaśnione. Podejmuje heroiczną decyzję pomocy kobiecie w ustaleniu faktów, które dla niej samej stanowily mroczną tajemnicę. Tak samo wielką empatię wykazuje wobec chłopca oskarżonego o zabójstwo. W drugim sezonie powraca do rodzinnego miasteczka pomóc oskarżonemu dziecku i stawić czoła nadprzyrodzonym siłą, które od lat nim rządzą.  

The Originals 

Historia miłości, walki, rywalizacji i rodziny. Nadzwyczajnej, bo jest to najstarsza rodzina wampirów na świecie. Pierwotni – właśnie z tą nazwą kojarzą ich pozostałe wampiry, którym Mickelsonowie dali życie wieczne, zobowiązali się przed wiekami najważniejszą dla całej rodziny obietnicą pozostania zawsze i pomimo wszystko razem. Po latach najbardziej nieokiełznany członek rodziny Klaus, pół wampir i pół wilkołak, powraca do Nowego Orleanu. Jego mieszkańcy wiedzą, że zwiastuje to powrót wszystkich pierwotnych i wiele kłopotów. Czy miasto i jego mieszkańcy są na to gotowi? 

Mesjasz 

Na Bliskim Wschodzie pojawia się mężczyzna, który utrzymuje, że jest Mesjaszem. Z zatrważającą łatwością zdobywa grono wiernych wyznawców, głoszących cuda, których rzekomo dokonał. Agentka CIA Eva Geller rozpoczyna śledztwo mające ustalić tożsamość
i zamiary domniemanego Mesjasza. Szybko okazuje się, że prowadzone przez nią dochodzenie to walka z czasem, ponieważ działania podejmowane przez mężczyznę zaczynają bezpośrednio wpływać na porządek na świecie.  
 

Pracujące mamy 

Cztery zupełnie różnie nastawione do świata kobiety kończą urlop macierzyński i wracają do zawodowych obowiązków. Rzeczywistość zaczyna ich jednak przytłaczać – połączenie obowiązków domowych i rodzinnych z pracą okazuje się zadaniem trudniejszym niż wydawać by się mogło na początku. Każda z nich usiłuje podołać zadaniu na swój własny, absurdalny sposób, który rozbawi do łez. 

Grace and Frankie  

Nie każde rodzeństwo musi być sobie bliskie, czego przykładem są bliźniaczki Grace i Frankie. Pierwsza z nich jest emerytowaną kosmetyczką, przez lata skupiała się na swojej karierze prowadząc firmę, którą ostatecznie przekazała w ręce swojej córki. Druga, matka dwóch synów i nauczycielka sztuki z holistycznym podejściem do życia. Obydwie wiodą spokojne życie u boku swoich mężów – wpływowych prawników. Ich świat wywraca się do góry nogami na wieść o tym, że mężczyźni, z którymi spędziły większość swojego życia, są w sobie zakochani i planują ślub. Odwieczne rywalki zmuszone są połączyć siły i sprostać nowej rzeczywistości. 

Ania, nie Anna 

Marilla i Mathew to niezamężne rodzeństwo, w średnim wieku, zamieszkujące Zielone Wzgórze. Po mimo wielu wątpliwości podejmują decyzję o adopcji chłopca z sierocińca. Wierzą, że byłaby to dla nich ogromna pomoc w gospodarstwie. Niestety, zamiast chłopca na farmie pojawia się rudowłosa Ania. Początkowo są przekonani, że muszą odesłać dziewczynkę, jednak przejęci jej historią decydują się dać jej dom.  

Czwarta władza 

Dziennikarze The Waschington Post dostają informację o istnieniu ukrywanych przez blisko cztery dekady akt, dotyczących niekorzystnych faktów o przebiegu wojny w Wietnamie. Dwoje wydawców gazety staje na czele bezprecedensowego konfliktu z władzami Stanów Zjednoczonych. Walczą o ujawnienie skrupulatnie ukrywanych sekretów, chociaż wiedzą, że mogą być one wstrząsem dla opinii publicznej.