#zostańwdomu | Co polecamy obejrzeć?

0
403

Mam nadzieję, że każdy czytający w możliwie największym stopniu przyłączył się do akcji #zostańwdomu. W taki sposób naprawdę możemy przynajmniej stopniowo spowolnić rozwój pandemii w naszym kraju, więc czy te kilkanaście dni w domu to naprawdę tak dużo? Przypomnijmy sobie, jak często narzekamy na brak czasu, by nadrobić filmowe nowości, by zrobić generalne porządki w szafach, czy po prostu odpocząć. Wykorzystajmy dobrze ten czas. Co polecamy obejrzeć w domowym zaciszu?

Służące (2011)

Komediodramat Tate’a Taylora inspirowany jest powieścią z 2009 roku o tym samym tytule autorstwa Kathryn Stockett. Początkująca dziennikarka opisuje historię czarnoskórych służących, czym wywołuje wielkie obruszenie wśród wyższych sfer. Dzięki namowom młodej Skeeter, kobiety które przez całe życie były poniżane i szykanowane, postanawiają w końcu zawalczyć o swoją godność. Smutna, a jednocześnie podnosząca na duchu historia o dyskryminacji, potrzebie równości i bycia docenionym.

Kadr z filmu Służące
Kadr z filmu Służące

Tylko mnie kochaj (2006)

To moja zdecydowanie ulubiona, polska komedia romantyczna! Oglądałam ją już kilka razy i chyba nigdy mi się nie znudzi. To jest obowiązkowa pozycja na mojej liście do obejrzenia podczas domowej kwarantanny #zostańwdomu. Banalna fabuła, ale niesamowicie skradła moje serce – to taki idealny, odmóżdżający, śmieszny film na wieczór. Głównym bohaterem jest Michał (Maciej Zakościelny), współwłaściciel firmy architektonicznej. Żyje w luźnym związku i wydaje mu się, że ma poukładane życie, w którym już nic niespodziewanego się nie wydarzy. Spokojne życie mężczyzny kończy się, gdy do drzwi mieszkania puka siedmioletnia dziewczynka i oznajmia mu, że jest jego córeczką.

Kadr z filmu Tylko mnie kochaj
Kadr z filmu Tylko mnie kochaj

Green Book (2018)

Ten amerykański komediodramat przedstawia historię opartą na faktach. Tony Lip poszukuje nowej pracy w związku z remontem klubu, w którym był ochroniarzem. Zostaje kierowcą wybitnego pianisty Dona Shirleya pochodzenia afroamerykańskiego i wybierają się w ośmiotygodniową trasę koncertową. Akcja rozgrywa się w okolicy lat 60. XX wieku, kiedy rasizm królował w południowych Stanach Zjednoczonych. Stąd fabuła koncentruje się na relacjach tych dwóch mężczyzn, którzy wywodzą się z całkowicie dwóch różnych światów. Film został wyróżniony Oscarami dla najlepszego aktora drugoplanowego, dla najlepszego filmu i za scenariusz oryginalny.

Kadr z filmu Green Book
Kadr z filmu Green Book

Życie jest piękne (1997)

Włoski film, który nie tylko wyreżyserował Roberto Benigni, ale zagrał też w nim główną rolę i był współautorem scenariusza! Jego dzieło określane jest mianem “komedii o Holocauście”, łączy w sobie cechy takich gatunków jak komedia, film wojenny, romans i dramat. Historia opowiada o życiu Guido Orefice, którzy zakochuje się w pięknej Dorze, niestety krótko cieszą się wspólnym, szczęśliwym życiem i swoim synkiem Giosué. Gdy przychodzi wojna wszyscy trafiają do obozu koncentracyjnego. Ojciec próbuje przekonać chłopca, że ta okrutna rzeczywistość, z którą się zderzyli, jest jedynie formą zabawy dla dorosłych. Film cieszy się ogromnym powodzeniem, otrzymał aż siedem nominacji do Oscara, trzy statuetki i wiele nagród przeróżnych kategorii.

Kadr z filmu Życie jest piękne
Kadr z filmu Życie jest piękne

Zamiast kolejny wieczór poświęcać czytaniu informacji na temat tego, co dzieje się obecnie w Polsce czy na świecie, może zdecyduj się na obejrzenie ciekawego filmu? Powinno to przynajmniej troszkę pomóc w oderwaniu się od panującej, nieprzyjemnej sytuacji. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich – #zostańwdomu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments