Minecraft Education Edition za darmo na ciężkie czasy

Minecraft Education Edition

Microsoft postanowił pomóc w domowej edukacji. Narzędziem, którym się posłużą będzie darmowy Mincecraft Education Edition.

Doskonale wiemy, że czasy w jakich się znaleźliśmy obecnie nie są łatwe. Obrywa się między innymi edukacji, która musi sobie jakoś radzić metodami niekonwencjonalnymi. Naprzeciw temu wychodzi elektronika, za pomocą której uskuteczniane są lekcje online. Każdy sposób, aby choć trochę wesprzeć edukację dzieci w momencie pandemii koronawirusa jest na wagę złota. Pomóc w tym może nowy pomysł Microsoft.

Kto może otrzymać Minecraft Education Edition?

Projekt ten ma za zadanie przede wszystkim pomóc nauczycielom i rodzicom w skutecznej edukacji najmłodszych w tych trudnych czasach. Sama gra jest w pełni darmowa i nie wymaga posiadania pełnej wersji Minecraft na swoim komputerze. Są jednak pewne warunki. Aby otrzymać dostęp do gry wymagane jest posiadanie przez nauczyciela bądź ucznia pakietu edukacyjnego Office 365. Taki program naturalnie najczęściej swojemu personelowi i podopiecznym udostępnia placówka edukacyjna. Dlatego też zostaniemy poproszeni o zalogowanie się poprzez konto Microsoft. Jeśli nie posiadamy takiego pakietu, możemy nadal sprawdzić na czym to mniej więcej polega, ponieważ jeśli pobierzemy grę z oficjalnej strony education.minecraft.net, będziemy mogli zagrać w bezpłatne demo.

Zgodnie z obecnymi zapowiedziami gra pozostanie darmowa do 30 czerwca.

Na czym to polega?

Minecraft Education Edition daje nam do dyspozycji między innymi 50 lekcji umożliwiających zdalne prowadzenie zajęć nauczycieli z uczniami. Co ważne, wszystkie elementy zawarte w grze są oparte na międzynarodowych standardach nauczania oraz STEM – czyli programie interdyscyplinarnym, którego nazwę możemy rozwinąć poprzez: Science, Technology, Engineering and Mathemtics.

Dzięki grze uczniowie mogą nie tylko wykonywać zadania i uczyć się poprzez zabawę, ale również wykonywać wspólnie rozmaite projekty. Minecraft udostępnia między innymi takie narzędzia, jak zapisywanie swoich wirtualnych osiągnięć w formie PDF, aby można je było łatwiej wymieniać z nauczycielami. Jednak przede wszystkim zwraca się właśnie uwagę na współpracę i utrzymywanie stosunków pomiędzy uczniami. Ci nie są w tym przypadku rozdzieleni i mogą np. porozumiewać się przy pomocy czatu głosowego, a jak podkreślają psychologowie, to właśnie interakcja jest nieodzownym elementem środowiska edukacyjnego.

Podczas rozgrywki natkniemy się między innymi na proste kodowanie, modelowanie komórek roślin, czy też budowanie światowych zabytków. Dodatkowo gra oferuje także całą masę narzędzi dla nauczycieli, którzy będą wręcz mogli modyfikować zadania czy treści nauczania. Całość wygląda na prawdę obiecująco. Jak myślicie, jak sprawdzi się takie nauczanie poprzez rozgrywkę?

Zapowiedziano remake gry SiN!

Zapowiedziano remake gry SiN!