Nadchodzi remake gry SiN!

SiN

Firma 3D Realms zapowiedziała remake gry SiN, czyli kultowego FPS-a z 1998 roku. Za opracowanie nowej wersji odpowiada studio Nightdive.

Pamiętacie SiN? Ten FPS autorstwa Ritual Entertainment wydany w 1998 roku w swoim czasie zebrał dużą liczbę fanów. Gracze i krytycy doceniali nieliniowy projekt map oraz ciekawą wizję niedalekiej przyszłości, w której toczyła się fabuła. Niestety gra nie wytrzymała konkurencji z debiutującym w podobnym okresie Half-Life’em, przez co sprzedała się poniżej oczekiwań.

Na szczęście branża wirtualnej rozrywki nie zapomniała o tym klasyku. Prezes firmy 3D Realms Frederick Schreiber ogłosił dzisiaj na swoim Twitterze prace nad kompletnym remakiem SiN opracowywanym przez studio Nightdive specjalizujące się we wznowieniach klasycznych gier.

W tej chwili nie wiemy, kiedy i na jakich platformach tytuł się ukaże. Można jednak założyć, że najprawdopodobniej w grę wchodzi PC oraz konsole nadchodzącej generacji. Pozostaje czekać na pierwsze konkretne informacje i mieć nadzieję, że remake SiN nie podzieli losów niedoszłej kontynuacji, o której słuch zaginął całe lata temu.

Stalker 2 – mamy pierwszy oficjalny screen z gry

Stalker 2 – mamy pierwszy oficjalny screen z gry