Stalker 2 – mamy pierwszy oficjalny screen z gry

Stalker 2

Stalker 2 to jedna z tych kontynuacji, na które czekamy długimi latami. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce nasza cierpliwość zostanie nagrodzona. Twórcy upublicznili pierwszy oficjalny screen z gry.

Na swoim oficjalnym Twitterze GSC Game World opublikowało pierwszy oficjalny screen z gry Stalker 2. Na zdjęciu widzimy klasyczne i nieodzowne elementy każdego postapo. Mamy mroczny i ponury las, nad którym panuje niebo spowite radioaktywnymi oparami. Klimat jest tak gęsty, że niemal da się odczuć zimny, wilgotny wiatr Zony. W tle walają się wraki samochodów, a kamera umiejscowiona jest tak, jakbyśmy przyglądali się wydarzeniom leżąc bezwładnie na ziemi. Tę ponurą scenerię dopełnia zawieszona dosyć wysoko nad gruntem anomalia. Pomimo że jest ona punktem centralnym screena, to sprawia wrażanie, jakby mogło jej tu w ogóle nie być. Okolica wystarczająco mrozi krew w żyłach i trąci Stalkerem, bardziej niż uszkodzony reaktor oparami radioaktywnymi. Lęk jednak przegrywa z uśmiechem pojawiającym się na twarzy na myśl o powrocie w ten niesamowicie klimatyczny świat. Czyż nie widać od razu, że to Stalker?

Stara dobra Zona

Stalker 2 według zapowiedzi na rynek ma trafić w 2021 roku, a więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pełną kontynuację otrzymamy 14 lat po premierze Cienia Czarnobyla. Wyląduje ona na PC, Xbox One i PS4, a grę obecnie tworzy ukraińskie studio GSC Game World. Będzie to tym samym pierwsza odsłona tego uniwersum, która poza komputerami trafi też na konsole. Z dotychczasowych doniesień na temat gry możemy wnioskować, że koncepcja na rozgrywkę niemal się nie zmieni. Dostaniemy to, co misiaczki lubią najbardziej. Tak więc będzie to strzelanka FPS, z elementami RPG. Otrzymamy dosyć wysoki poziom trudności, do czego fani Stalkera są przecież przyzwyczajeni. Jednak słowami kluczowymi, których w kontekście tej gry nie sposób pominąć są: klimat, fabuła, otwarty świat i mutanty. To zawsze w Zonie stało na najwyższym poziomie. Trochę czasu do premiery jeszcze zostało, ale ja już zacieram ręce. Też tak czekacie na nowego Stalkera?


Promocyjne i darmowe gry na GOG.com

Promocyjne i darmowe gry na GOG.com