Miki podróżuje w czasie [recenzja]

0
110
fot.: materiały prasowe

W październiku 2022 roku wyszedł kolejny komiks o Myszce Miki autorstwa europejskich twórców – Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie.

Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. W tej części Myszka pracuje jako dziennikarz. Pewnego dnia dostaje szansę przeprowadzenia wywiadu z wynalazcami wehikułu czasu. Postanawia samemu wypróbować niezwykłą maszynę. Podczas wędrówki po epokach pozna słynnych ludzi, będzie ratował się przed piratami i spacerował po Srebrnym Globie, ale najbardziej utkwią mu w pamięci spotkania z natrętnym stworem o wielkich zębiskach. Autorami albumu Miki podróżuje w czasie są francuski scenarzysta o pseudonimie Dab’s i włoski rysownik Fabrizio Petrossi.

źródło: egmont.pl

Krótka historia

Najlepiej zacząć od szaty graficznej, która przypomina mi typowe i stare kreskówki z rodem Cartoon Network. Niby nie jest źle, ponieważ niektóre ujęcia wyszły naprawdę bardzo ładnie, ale coś jest ewidentnie nie tak. Być może to po prostu nie jest mój styl, gust, upodobanie. A może to kwestia przyzwyczajenia? Przynajmniej jeśli chodzi o tych twórców. Czas pokaże. Na ten moment część Miki podróżuje w czasie w moim odczuciu posiada przeciętną grafikę.

Co innego jest z fabułą. Historia, oczywiście, zakończyła się pomyślnie – natomiast miło było przeżyć z Mikim to, że mógł między innymi: wylądować na Księżycu, być w słynnym Koloseum i uczestniczyć w walce, widzieć jak powstaje jeden z najsławniejszych portretów na świecie (Mona Lisa) i wiele, wiele więcej. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że on to zrobił w ciągu kilku godzin i na dodatek zdążył na randkę z Minnie. Dzięki temu jego narzeczona nie musiała się długo na niego gniewać. Teoretycznie zakończenie mogłoby sugerować na część drugą, ale praktycznie – dobrze, że to się tak skończyło.

Komiks ten można kupić na stronie egmont.pl.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments