EAT PRETTY – nowa filozofia piękna

Każda z nas robi co może, by pięknie wyglądać. Inwestujemy w drogie kosmetyki i zabiegi upiększające – tymczasem mało która z nas zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę w urodzie odgrywa dieta! Przekonaj się, jak tanim i smacznym sposobem poprawić swój wygląd i zdrowie!

Prosty przepis na urodę, czyli EAT PRETTY

EAT PRETTY jedz i bądź piękna to jedna z dwóch książek Jolene Hart o zdrowym stylu życia. Ta cześć skierowana jest głównie ku diecie. Koncentruje się na wybranych 85 składnikach odżywczych o cudownym działaniu. Podzielona jest na trzy części: pierwsza opisuje, czym są wrogowie wdzięku oraz opisuje filozofię i kurs pięknej diety. Druga to podział diety na cztery pory roku, w których pojawiają się występujące w danych sezonach superfoods. Część finalna skupia się na innych aspektach powiązanych z urodą, np. sen, ruch czy medytacja.

Moja piękna, nie popełniaj tego samego błędu!

Eat Pretty napisana jest łatwym i przyjemnym w odbiorze językiem, niekiedy bardzo obrazowym. Autorka zwraca się do czytelniczki miłymi zwrotami, typu: „Kochana”, „moja piękna”. Wyraźnie zachęca do korzystania z jej rad, przywołując za przykład swoje doświadczenia z danym tematem. W łatwy do zrozumienia sposób opisuje poszczególne etapy oraz produkty, dzięki czemu czytelnik szybko nabywa wiedzę popartą badaniami. W poradniku znajdują się także słowniczki wyjaśniające tajemnicze terminy oraz tabele ułatwiające znalezienie poszczególnych witamin w danym produkcie. Do niektórych stron autorka dołączyła osobiste notki, zawierające np. przepis na domową maseczkę czy peeling do ciała.

Eat Pretty 

Dodatkowo autorka wstawiła kilka przykładowych przepisów na zdrowe posiłki. Niestety, dania często albo zawierają trudno dostępne w sklepach składniki (jak np. ocet ze śliwek czy umeboshi), albo są po prostu drogie. Na szczęście superfoods, na których opiera się książka, są na ogół tanie i łatwo dostępne.

Zajrzyjmy tam, gdzie kryje się uroda, i pokażmy ją światu

Podsumowując – EAT PRETTY jedz i bądź piękna to rzetelne repetytorium wiedzy o urodzie i zdrowiu. To bardzo przydatny i pomocny poradnik, na podstawie którego łatwo odgadnąć, jakich witamin czy minerałów nam brakuje.


Jeśli szukasz zdrowych przepisów, zajrzyj do artykułu o warzywach liściastych.