100-lecie Agathy Christie. Luksusowe wydanie

100-lecie Agathy Christie

Dokładnie sto lat temu na księgarniane półki trafiła książka „Tajemnicza historia w Styles”, dzięki której Królowa Kryminału zaczęła budować swoją wydawniczą potęgę. 100-lecie Agathy Christie nie mogło przejść obok jej fanów obojętnie; z tej okazji Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało luksusowe wydania 10 tytułów wybitnej pisarki.

Zapowiedzi

100-lecie Agathy Christie
Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie

“Tajemnicza historia w Styles”

100-lecie Agathy Christie bezapelacyjne zainaugurowała powieść „Tajemnicza historia w Styles”, dzięki której wszystko się zaczęło… W tym tomie pierwszy raz pojawia się postać Herkulesa Poirota, skutkiem czego jego legenda rozpoczyna swoją historię. W klimacie starej angielskiej posiadłości, pełnej rodzinnych tajemnic i skandali, spalonego testamentu i wielu poszlak, musi odnaleźć się sprytny Herkules Poirot. Podstawowe pytania nasuwają się same. Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę rezydencji Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości? Premiera luksusowego wydania zaplanowana jest na 12 listopada 2020 roku.

“Dwanaście prac Herkulesa”

Na swoją luksusową premierę czeka także „Dwanaście prac Herkulesa”. Ukaże się również 12 listopada 2020 roku. Tym razem w nowej wersji zobaczymy zbór opowiadań, a portretuje on chęć zakończenia kariery przez słynnego detektywa. By zrobić to jednak w wielkim stylu, Herkules Poirot stawia sobie za cel rozwiązanie dwunastu spraw, inspirowanych pracami swego mitycznego imiennika. Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowe postaci oraz angielski humor. Tuzin wciągających historii połączonych motywem z greckiej mitologii – nie tylko dla fanów gatunku i miłośników kultury antycznej.

“Morderstwo w Boże Narodzenie”

Trzecią zapowiedzą zaplanowaną w odświeżonej formie na 12 listopada 2020 roku jest „Morderstwo w Boże Narodzenie”. Fabuła skupia się wokół seniora rodu – Simeona Lee, który do swej rezydencji zaprasza rodzinę. Spotkanie jest nietypowe, gdyż Lee niemal nie utrzymywał z dziećmi kontaktów. W ponurych nastrojach podsycanych pragnieniem odziedziczenia jak największego spadku, zebrani dowiadują się o zabójstwie złośliwego milionera. Do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot. Przed detektywem trudna zagadka – okazuje się bowiem, że z sypialni Simeona zniknęły diamenty, nie wszyscy goście ujawnili prawdziwą tożsamość, a zamordowany miał niejednego wroga…

“Śmierć na Nilu” – okładka filmowa

100-lecie Agathy Christie
Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie

Na 28 października 2020 roku zaplanowano filmową wersję okładki „Śmierci na Nilu”. Ekranizacja powieści ma trafić do kin w grudniu bieżącego roku. Tym razem uwielbiany przez czytelników na całym świecie detektyw Herkules Poirot wyrusza w podróż do Egiptu.

Spokojny rejs po Nilu zamienia się w koszmar, kiedy Linnet Ridgeway zostaje śmiertelnie postrzelona. Była młoda, piękna i bogata, miała wszystko… Poirot przypomina sobie słowa jednej z pasażerek: „Mam ochotę przyłożyć jej do głowy pistolet i pociągnąć za spust”. Rozwiązanie zagadki wydaje się proste, jednak w upalnym klimacie Egiptu niczego nie można być pewnym…

Nowości

100-lecie Agathy Christie
Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie

“Morderstwa w Kingfisher Hill”

Sophie Hannah postanowiła podtrzymać historię o ikonicznym detektywnie, a jej powieść, utrzymywana w świecie Herkulesa Poirota, ukazała się 30 września 2020 roku. Błyskotliwy Poirot powrócił, aby rozwikłać kolejną niesłychanie zawiłą zagadkę. Tym razem wybrał się do posiadłości Kingfsher Hill, gdzie zaprosił go Richard Devonport, brat zamordowanego Franka. Mężczyzna ma nadzieję, że Poirot dowiedzie niewinności jego narzeczonej.

Podczas podróży do majątku Devonportów detektyw jest świadkiem dziwnego zdarzenia: jedna z pasażerek luksusowego autokaru nagle postanawia wysiąść. Twierdzi, że musi opuścić zajęte miejsce, w przeciwnym razie padnie ofiarą morderstwa. Poirot ma złe przeczucia. Jego obawy się potwierdzają, gdy w Kingfsher Hill zostają znalezione kolejne zwłoki, a przy nich tajemniczy liścik…

“Zbrodnie zimową porą”

Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie

Zbiór dwunastu zimowych zagadek kryminalnych pióra mistrzyni gatunku pojawił się w luksusowym wydaniu 14 października 2020 roku. „Zbrodnie zimową porą” to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości Agathy Christie i kolejna okazja, by powrócić do jej nieśmiertelnych bohaterów: Herkulesa Poirota i panny Marple.

 

 

Plebiscyt

Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie

Pięć tytułów zaproponował wydawca wraz z ekspertami, a pięć kolejnych wybrali czytelnicy w specjalnym plebiscycie, przeprowadzonym w grudniu 2019 roku. „Morderstwo w Orient Expressie”, „Śmierć na Nilu” oraz „ABC” wydane zostały w listopadzie 2019 roku. Kolejne tytuły pojawią się jesienią 2020 roku. Są to m.in. „Tajemnicza historia w Styles” , „Dwanaście prac Herkulesa” oraz „Morderstwo w Boże Narodzenie”. Niewykluczone, że pojawi się więcej luksusowych wydań.

Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie 


Zachęcamy do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa Czarna Owca