James Bay zaprasza na livestream koncertu z Londynu

James Bay – jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia zaprasza na swój koncert w Londynie. Występ odbędzie się na kultowej scenie Shakespeare’s Globe w najbliższą środę, 21 października. 

James Bay – Live At Shakespeare’s Globe

Koncert z pełnowymiarowym zespołem i z rozmachem produkcyjnym będzie można obejrzeć w ramach specjalnego streamu James Bay – Live At Shakespeare’s Globe, który odbędzie się 21 października. Występ będzie transmitowany kilka razy, dostosowując pory emisji do różnych stref czasowych. Potem nie będzie dostępny na żądanie, a więc jedyną okazją, by zobaczyć Baya w akcji, będzie zakup biletu. Za produkcję show odpowiada Driift. Emisja dla europejskiej strefy czasowej rozpocznie się o 21:00 polskiego czasu. Bilet do koncert online możecie zakupić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej

Zobacz zwiastun koncertu Jamesa Baya 

James Bay o koncercie w Londynie 

Większość pandemicznych miesięcy 2020 roku spędziłem jako solista, śpiewając do iPhone’a w przestrzeni mojego pokoju. Dlatego czuję olbrzymią ekscytację, że będę mógł znowu zagrać z pełnowymiarowym zespołem i to w dodatku na tak legendarnej scenie, jaką niewątpliwie jest Shakespeare’s Globe Theatre. Bieżący rok toczy się wolniej i daje nam coraz więcej ograniczeń przekraczających granice wyobraźni. To smutne, że w Globe nie będzie mogła mnie oglądać publiczność. Ale cieszę się, że będziemy mogli przynajmniej połączyć się przez internet. Droga do koncertów, które znamy, może być naprawdę długa, ale liczę, że wciąż zbliżamy się do tego momentu. A zanim on nastąpi, mogę dostąpić prawdziwego zaszczytu zagrania dla Was wszystkich!

Występy w ciekawych miejscach

Otwarty w 1997 Shakespeare’s Globe jest replika oryginalnego Globe Theatre, rozsławionego przez Williama Shakespeare’a i znajduje się bardzo blisko lokalizacji tejże instytucji. Dla Jamesa Baya to pierwszy występ w tym ważnym miejscu, jak również kamień milowy w karierze artysty. W setliście nie zabraknie największych przebojów z katalogu muzyka, jak również najnowszego singla Chew On My Heart i kilku niespodzianek. Wcześniej James Bay miał okazję zaprezentować utwór w innej ważnej lokalizacji: na szczycie London Eye. Nagranie zostało zrealizowane na potrzeby programu The Late Late Show with James Corden.

Zapowiedź nowego albumu

Chew On My Heart to pierwszy singiel zapowiadający nowy album artysty. Jak mówi muzyk:  

W Chew On My Heart po raz pierwszy opowiadam o czymś pozytywnym z mojego życia. Chcę zalać słuchacza miłością, to bardzo istotny element mojego nadchodzącego materiału. Kiedy wracam z trasy, otwieram drzwi i biegnę przytulić moją dziewczynę, na co ona mówi: „ok, spokojnie, wystarczy”. To może wydawać się nieco kiczowate, ale postanowiłem spróbować napisać coś z takiej właśnie perspektywy, przeciwieństwa wiecznego pilnowania się.

James Bay to wokalista, kompozytor, gitarzysta oraz producent. Trzykrotnie nominowany do Grammy za debiutancki Chaos And The Calm z 2015 w kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Najlepszy album rockowy, Najlepsza piosenka rockowa za singiel Hold Back the River. Let It Go pokryło się trzykrotną platyną w Stanach. Artysta może pochwalić się szeregiem prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym dwoma BRIT Awards, dwoma Q Awards oraz Ivor Novello Awards i ECHO Awards. Liczba streamów jego katalogu zbliża się do 6 miliardów. Bay występował w  programach Saturday Night Live, The Ellen DeGeneres Show, Jimmy Kimmel LIVE! oraz Late Night with Seth Meyers. Ma na koncie pamiętne duety z Alicią Keys w The Voice czy Mickiem Jaggerem podczas supportowania The Rolling Stones na Twickenham Stadium w Londynie.

Wyprzedawał koncerty na czterech kontynentach. Firma Epiphone uhonorowała muzyka własnym modelem gitary „1966”. W 2018 wydał świetnie przyjęty album Electric Light, a potem zaprezentował zupełnie nowe oblicze na EP-ce Oh My Messy Mind w 2019. Z wydawnictwa pochodzi wielki hit nagrany w duecie z Julią Michaels, Peer Pressure. Bay supportował Eda Sheerana podczas jego rekordowej trasy obejmującej największe areny. Teraz James rozpoczyna kolejny rozdział swojej kariery za sprawą Chew On My Heart, pierwszej zapowiedzi nadchodzącego trzeciego albumu.