Nadchodzące nowości od Marty Zaborowskiej – Wydawnictwo Czarna Owca

wydawnictwo Czarna Owca

Marta Zaborowska to pochodząca z Łomży pisarka, autorka takich tytułów wydanych przez Wydawnictwo Czarna Owca jak: Uśpienie, Gwiazdozbiór, Rajskie Ptaki, Lęki podskórne, czy Jej wszystkie śmierci. Z wykształcenia jest politologiem. Miłośniczka Agathy Christie, znanej, brytyjskiej mistrzyni gatunku grozy, która była dla niej inspiracją do rozpoczęcia swojej przygody z kryminałami.

Czarne ziarno

Data premiery w Wydawnictwie Czarna Owca jednej z najnowszych książek autorki – Czarne Ziarno została ustalona na 14.10.2020. Akcja rozpoczyna się od tajemniczego zaginięcia dziewiętnastoletniego syna właścicielki działki na obrzeżach jednego z największych Polskich miast. Początkowo wszystko wskazuje na to, że za zabójstwem stoi matka chłopaka. Mimo, że kobieta przyznaje się do winy, śledztwo komplikuje się z powodu nieodnalezienia narzędzia zbrodni. Dochodzenia nie ułatwia również fakt, że kobieta nie chce współpracować ze służbami i odmawia składania dalszych wyjaśnień. Nadzieją na rozwikłanie mrocznej zagadki, jest młoda detektyw, Julia Krawiec, która wpada na pomysł przesłuchania młodszej siostry ofiary. To nie przynosi jednak oczekiwanych rezultatów. Czy któryś z członków rodziny był świadkiem morderstwa? Czy matka była zamieszana w tragiczny wypadek ? Z tymi i innymi problemami muszą zmierzyć się funkcjonariusze oraz detektyw J. Krawiec.

Uśpienie

Kolejną propozycją tej autorki jest tytuł Uśpienie. Na premierę będziemy musieli poczekać nieco dłużej, została zapowiedziana na 21.10.2020. Motyw przewodni obu książek jest podobny – tajemnicze, mroczne morderstwo. Tym razem, gdy zawodzą inne służby z pomocą w rozwiązaniu zagadki ponownie przychodzi detektyw Julia Krawiec. Akcja rozpoczyna się nieopodal Warszawy, w momencie, gdy ze szpitala psychiatrycznego ucieka wyjątkowo niebezpieczny pacjent. Niedługo później ginie jedna z lekarek. To jednak nie początek tragicznych wydarzeń. W poważnym niebezpieczeństwie znajduje się również Julia oraz jej córka.

Gwiazdozbiór

Fabuła rozgrywa się w podwarszawskiej szkole dla wybitnie uzdolnionych uczniów. W placówce dochodzie do serii niewyjaśnionych morderstw. Jedyną nadzieją na powstrzymanie mordercy i uratowanie życia reszty uczniów jest odnalezienie autora napływających do Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych rysunków uwieczniających chwile śmierci ofiar. Książka ukaże się 21.10.2020.

Wszystkie trzy tytuły znalazły się w Czarnej serii Wydawnictwa Czarna Owca pośród innych kryminałów, thrillerów oraz książek o tematyce sensacyjnej.