Wyspa Przygód od Portal Games – PREMIERA

Wyspa Przygód
źródło: https://www.youtube.com/watch?time_continue=113&v=-XP-K0fj7tY&feature=emb_logo

Wyspa Przygód od Portal Games obchodzi dzisiaj swoją premierę. Karcianka przeniesie nas w nieznane miejsce, do którego trafiamy jako rozbitkowie statku płynącego do Indii.

Portal Games ogłosiło oficjalną premierę gry karcianej – Wyspa Przygód. Tytuł zapewni  nam uczestniczenie w historii rodem z przygodowego filmu. Tak oto opowiada o tym autor:

Miało być tak pięknie! Jednak w drodze do Indii wpłynęliście w potężny sztorm i wasz statek zatonął. Ostatkiem sił dopłynęliście na brzeg pobliskiej wyspy, a teraz nerwowo rozglądacie się wokół, drżąc z wyczerpania i strachu przed nieznanym.

Czy uda wam się uciec z tej tajemniczej bezludnej wyspy? A może jednak wcale nie jest bezludna?

O grze

Wyspa Przygód to kooperacyjna gra karciana dla 2-5 osób. Autorami są Michaela Palma i Lukasa Zacha. Podzielona jest na rozdziały (przygody), w trakcie których wchodzą nowe karty. Sposób i kolejność w jakiej zostaną dodane, zależy od was, graczy. Zapewnia to regrywalność i nieliniowość rozgrywki. Nie trzeba rozgrywać wszystkich przygód w tym samym gronie (nie jest to kampania legacy), a każda z nich jest w pełni samodzielna, choć rozgrywając nowe scenariusze posiadacie wiedzę z poprzednich przygód.

Rozgrywka

Gra, podobnie jak talia kart, podzielona jest na rozdziały, czyli przygody. W każdym rozdziale będziecie rozgrywać nową przygodę, a więc i nową talię. Co warto pamiętać, sposób i kolejność w jakiej wykładacie karty zależy od was i ma wpływ na przebieg rozgrywki. Między rozgrywaniem kolejnych przygód należy zresetować stan gry. Do kolejnej przygody można zasiąść w nowym gronie. Jak zaznaczają autorzy, resetowanie gry nie oznacza niszczenia komponentów: można grać w Wyspę Przygód wielokrotnie, czerpiąc z niej tą samą radość. Zaczynacie każdą przygodę posiadając już wiedzę z poprzednich, ale bez zebranych wcześniej przedmiotów. Za każdym razem musicie ponownie odkryć miejsca oraz zebrać ekwipunek. Utrudnienia, takie jak znaczniki Zmęczenia, również przepadają po każdej przygodzie. W kolejnych rozgrywkach zachowacie jedynie uzyskane do tej pory osiągnięcia.

Wyspa Przygód to gra da 2-5 osób powyżej 10 roku życia. Obecnie trwa promocja na zakup karcianki w cenie 111 zł. Dostępna jest także wersja z neoprenową matą do gry wielkości 52,5×55,5 cm, ułatwiającą rozłożenie kart i trzymanie wszystkiego w odpowiednim miejscu.

Harry Potter: Hogwarts Battle Obrona przed czarną magią [zapowiedź]

Harry Potter: Hogwarts Battle Obrona przed czarną magią [zapowiedź]