Harry Potter: Hogwarts Battle Obrona przed czarną magią [zapowiedź]

Harry Potter: Hogwarts Battle
źródło: materiały prasowe

Dynamiczna, dwuosobowa karcianka oparta na budowaniu talii, stworzona na podstawie gry Harry Potter: Hogwarts Battle. Tym razem nie będziemy wspólnie walczyli ze złem atakującym Hogwart, a stawali w szranki z drugim czarodziejem w ramach praktycznych zajęć z Obrony przed Czarną Magią. 

Rebel.pl zapowiedziało wydanie nowej gry karcianej, która ukażę się w sklepach już 25 września. Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią to wersja dostosowana do potrzeb i możliwości dwóch graczy. Zamiast współpracy mamy tutaj do czynienia z pojedynkiem dwóch czarodziejów.

Na czym polega rozgrywka?

W pojedynku czarodziejów naprzemiennie zagrywamy karty, które pozwolą nam nie tylko atakować przeciwnika, ale również rozbudowywać talię i czynić ją coraz mocniejszą. Przydadzą nam się zaklęcia ofensywne, ale również te związane ze skuteczną obroną przed poczynaniami drugiego czarodzieja. Aby wygrać, musimy trzykrotnie rozbroić naszego przeciwnika.

Design gry nawiązuje do Klubu Pojedynków z drugiej części serii. Ścieramy się na tym samym podeście, na którym w pamiętnej scenie Severus Snape jednym zaklęciem pokonał Gilderoya Lockharta.

Karcianka jest już dostępna w przedsprzedaży. Kupując grę przed premierą otrzymamy rozszerzenie Defence Against the Dark Arts – zestaw 4 kart. Rozgrywka przeznaczona jest dla 2 graczy powyżej 11 roku życia. Obecnie możemy nabyć grę w promocyjnej cenie, ale jej cena regularna to ok. 100 zł.

 

Spektrum – nowa imprezowa gra planszowa od Rebel.pl

Spektrum – nowa imprezowa gra planszowa od Rebel.pl