Spektrum – nowa imprezowa gra planszowa od Rebel.pl

Spektrum
źródło: materiały prasowe

Spektrum to gra towarzyska, w której dwie drużyny rywalizują ze sobą, próbując umiejscowić na skali podane hasło. Oceniamy co mógł mieć na myśli nasz zawodnik. Analizujemy czy na pewno wziął pod uwagę to samo, co my.

Wydawnictwo Rebel.pl zapowiada nową grę planszową – Spektrum – uznaną za najlepszą grę imprezową w plebiscycie Golden Geek 2019. Premiera polskiej wersji językowej planowana jest na IV kwartał tego roku.

Na czym polega gra?

W każdej rundzie losujemy kartę z dwoma skrajnymi określeniami (np. zimny-gorący, powszechny-hipsterski, szorstki-gładki).

Sercem rozgrywki jest okrągła tarcza, która co rundę obracamy, a ta wskazuje najwyżej punktowane przedziały. Jeden z graczy aktywnej drużyny podgląda ją, by sprawdzić, gdzie musi się znaleźć wymyślone przez niego hasło.

Gracz podaje słowo, które jego zdaniem znajduje się najbliżej punktowanego przedziału. Dla przykładu: jeśli wybieramy między określeniami zimny-gorący, a punktowane obszary znajdują się po lewej stronie, hasłem mogłaby być np. “sałatka”.

Następnie grupa decyduje, w którym miejscu półkola umieścić wskaźnik. Dyskutując, uczestnicy starają się odgadnąć tok myślenia członka swojej drużyny. Jeśli uda im się umieścić znacznik w odpowiednim obszarze, otrzymują odpowiadającą mu liczbę punktów.

W tym czasie druga drużyna nie pozostaje bezczynna. Przed odsłonięciem przedziałów, mogą oni zdecydować, czy ich zdaniem znacznik powinien znaleźć się bardziej po lewej, czy bardziej po prawej stronie. Jeśli ich intuicja okaże się słuszna, również zdobędą punkty.

 Gra integracyjna

Rozgrywka w Spektrum jest zabawą wielowymiarową. Tutaj nie otrzymujemy jednoznacznego hasła, które musimy zaprezentować, a jedynie sugestię. Reszta zależy od naszej kreatywności i skojarzeń. Dla nas coś oczywistego dla drugiego jest abstrakcyjne. Dzięki temu zabawa ze Spektrum stanowi punkt wyjścia do dalszej dyskusji i lepszego poznania naszych znajomych. Gra ma również tryb kooperacyjny, który jeszcze bardziej sprzyja integracji i swobodnej zabawie.

Spektrum przeznaczone jest dla większej grupy graczy, bowiem w rozgrywce może uczestniczyć nawet 12 osób. Zabawa ma trwać maksymalnie 45 minut i mogą brać w niej udział osoby od 14 roku życia.

 

TOP 3: Odprężające, darmowe gry na telefon

TOP 3: Odprężające, darmowe gry na telefon