TOP 3: Odprężające, darmowe gry na telefon

gry odprężające
źródło: pixabay.com

Relaks jest konieczny do zachowania równowagi między pracą a resztą naszego życia. Wytchnienie w zabieganej codzienności może zapewnić nam technologia, a szczególnie gry mobilne, które umilają czas dosłownie wszędzie. Jednak niektóre z nich mogą szybko się znudzić. A ja pokażę Wam, które warto zainstalować, by mogły cieszyć nas dłużej i powodować, że nasz umysł odpocznie.

Gry mobilne to idealny sposób na wykorzystanie czasu w tramwaju, między codziennymi obowiązkami, czy jako relaks po całym dniu pracy. Pokażę Wam tytuły, które są zupełnie darmowe i dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych. Co ważne, są to gry, które zostaną z nami na dłużej, bowiem należą do tych, które się nie znudzą po kilku rozgrywkach.

Tiledom 

Ta łamigłówka może przypominać nam Mahjong, ale według mnie jest atrakcyjniejsza pod wieloma względami. Przede wszystkim grafika jest bardzo przyjemna, a co więcej można dobierać planszę pod własne upodobania. Jest to na pewno jedna z najbardziej wciągających gier, bo każdy level przynosi nam nowy układ kolorowych okienek. Gra polega na dopasowywaniu 3 takich samych kafelków tak, aby nie zostało ani jednego na ekranie. Na początku gra jest łatwa, ale w miarę postępów napotykamy coraz trudniejsze poziomy. Tiledom jest odpowiednią grą dla wszystkich grup wiekowych. Nie wymaga wielkiego wysiłku umysłu, ale trzeba obrać strategię, aby wygrać.

Candy Crush Saga

Jest to jedna z najczęściej pobieranych gier mobilnych. Candy Crush Saga składa się z serii dwuwymiarowych poziomów. Na każdym z nich umieszczone są w rzędach różne słodycze. Naszym celem jest przesuwanie ich w taki sposób, żeby w jednym rzędzie lub kolumnie były przynajmniej 3 pasujące kolorem słodycze. Gdy to się stanie, dostajemy punkty, a na planszy pojawiają się nowe obiekty. Każdy z poziomów ma inne zadania do wykonania, np. osiągnięcie konkretnego wyniku przy użyciu określonej liczby ruchów. Głównym atutem jest urozmaicenie rund poprzez konkretne wymogi, które musimy spełnić, by przejść dalej. Relaks zapewniają nam słodka grafika, pełna kolorowych smakołyków. 

Paper.io

W grze walczymy z innymi graczami o największy obszar mapy, który musimy zamalować. Podczas poruszania się po olbrzymiej kartce papieru zostawiamy za sobą kolorową ścieżkę. Po wykonaniu zamkniętego obwodu, obszar zostaje wypełniony kolorem, a uzyskana w ten sposób powierzchnia wpływa na nasz wynik. Przecinamy szlaki konkurentów, zanim zdołają je „domknąć” lub bardziej chytrze, zajmując pokolorowane przez nich terytoria. Zwycięzcą zostaje osoba, która pokryje największy procent mapy swoim kolorem. Paper.io jest grą, która nie tylko relaksuje, ale również przynosi mnóstwo satysfakcji. Prostota jest tutaj największym atutem, a jej wieloletnia obecność w czołowych rankingach udowadnia, jak bardzo ponadczasową grą jest Paper.io.

Odkąd nasze telefony osiągnęły wyższy level, a dotykowe ekrany przyniosły mnóstwo możliwości, twórcy gier prześcigają się w swoich pomysłach. Jak widzimy zdecydowanie wygrywa prostota. To ona pozwala na wyciszenie się, zrelaksowanie i nie zawracanie sobie głowy tym, co zbędne. My polecamy taką formę odpoczynku.

5 najlepszych gier kieszonkowych do zabrania na wycieczkę

5 najlepszych gier kieszonkowych do zabrania na wycieczkę