Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 – Remaster już we wrześniu!

Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2

Graczy, którzy wychowywali się gdzieś w okolicach roku milenijnego, czeka nie lada gratka. Legendarny Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 powrócą w zremasterowanej wersji.

Pana Tony’ego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Paradoksalnie sam poznałem go właśnie dzięki kultowym grom z jego udziałem, pomimo, że nigdy wcześniej ani później specjalnej styczności z kulturą skatów nie miałem. Ot taka ciekawostka. Owe tytuły sprawiły jednak, że bez pamięci wsiąkłem w ten świat w latach wczesnej młodości. Ostatni raz o serii słyszeliśmy w roku 2015. Wówczas na rynek trafiła piąta jej odsłona (przynajmniej według nazewnictwa, bo w międzyczasie gier z Tony’m pojawiła się cała masa). Piątka jednak okazała się kompletną klapą. Zdecydowanie najniżej ocenianą odsłoną serii. Fatalnym zwieńczeniem kawałka historii. Nauczeni jednak tego, jak działa rynek gier wideo, w tej sytuacji mogliśmy się spodziewać jednego. Reanimacji serii w najbardziej lubiany przez graczy sposób. Remaster! Kwestią czasu było kiedy to nastąpi. Teraz jednak już wiemy na pewno, że jeszcze w tym roku na rynek trafi Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 w nowej odsłonie.

Zgodnie z zapowiedzią gry ukażą się 4 września 2020. Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 pojawią się na PC, XBOX ONE i PS4. Co ważne, za wydanie po raz kolejne będzie odpowiedzialne Activision Blizzard, a producentem będzie studio Vicarious Visions, znane chociażby z Crash’a Bandicoot’a. Zgodnie z zapowiedzią, gra ma operować technologią 4K i bez problemu działać w 60 FPS.

Stare, dobre, ze szczyptą nowości

Dla fanów serii dobra wiadomość jest taka, że pierwsze odsłony powrócą w niemal niezmienionym wydaniu. Otrzymamy te same poziomy, tych samych skaterów z Tony’m Hawk’iem na czele i doskonale znane sztuczki. Powróci nawet oryginalny soundtrack. Nie oznacza to jednak, że nie będzie zupełnie żadnych nowości. Asortyment trików zostanie powiększony o kilka dodatkowych. Rozgrywka będzie wzbogacona o możliwość gry sieciowej. Z kolei bardziej kreatywni otrzymają także możliwość tworzenia od podstaw własnych skateparków, którymi później będą mogli podzielić się ze znajomymi online.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2
Konsolowa edycja kolekcjonerska, i deskorolka z podpisem samego Tony’ego.

To wciąż jednak nie koniec atrakcji dla oczekujących. Dla tych który zamówią preorder, Activision przygotował wersję demonstracyjną, którą otrzymają jeszcze przed premierą. W wersji na konsole dostępna będzie także edycja kolekcjonerska, z imitowaną deskorolką Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2. Konsolowe wydanie obu tytułów możemy już zamawiać w cenie 189,99 zł. Wersja na PC ma kosztować 162 zł i być dostępna wyłącznie w Epic Games Store.

Nadchodzi remaster drugiej części serii Mafia?

Nadchodzi remaster drugiej części serii Mafia?