Nadchodzi remaster drugiej części serii Mafia?

Mafia II

Wiele wskazuje na to, że już niebawem doczekamy się nowych informacji związanych z gangsterską serią Mafia. Na oficjalnym Twitterze serii pojawiły się pierwsze od kilku lat wiadomości sugerujące, że coś jest na rzeczy.

Niewykluczone, że wkrótce miłośnicy wirtualnych gangsterskich klimatów zyskają powód do świętowania. Dzisiaj rano na twitterowym koncie serii Mafia pojawiła się pierwsza od dwóch lat wiadomość o krótkiej treści: „Family”, czyli po naszemu rodzina, natomiast po południu dołączyła do niej kolejna – „Power”, którą można przetłumaczyć jak siła lub moc. Te krótkie słowa wystarczyły, by rozpalić wyobraźnię fanów marzących o kolejnej odsłonie lub przynajmniej o remasterze jednej z dotychczas wydanych części.

Najprawdopodobniej ów wpis na Twitterze odnosi się właśnie do remastera Mafii II, co sugerują wcześniejsze doniesienia z kwietnia. Wtedy to w bazie danych koreańskiej agencji ratingowej pojawił się wpis wskazujący na istnienie gry Mafia II: Definitive Edition. Oczywiście owe wiadomości z Twittera mogą oznaczać też inny scenariusz – np. odświeżenie pierwszej lub trzeciej odsłony, a nawet zapowiedź pełnoprawnej czwartej części gangsterskiego cyklu. Prawdopodobnie w najbliższych dniach poznamy rozwiązanie tej zagadki.

Mafia II
Czy już niebawem usłyszymy o odświeżonych przygodach Vito?

Seria Mafia do dziś uwielbiana jest przez wielu graczy, nawet pomimo tego, że na przestrzeni lat jakość kolejnych odsłon systematycznie spadała. Pierwsza część z 2002 roku wciąż uznawana jest za tytuł wybitny, natomiast jej kontynuacja wydana w 2010 roku, choć niepozbawiona zagorzałych fanów, nie sprostała legendzie poprzednika. Z kolei o debiutującej w 2016 roku trzeciej części większość graczy wolałaby zapomnieć. Tak czy inaczej Mafia najwyraźniej nie popadła jeszcze w zapomnienie, a to naprawdę dobra wiadomość.

Ocena jest kwestią oczekiwań. Mafia 3 [recenzja]

Ocena jest kwestią oczekiwań. Mafia 3 [recenzja]