Nowa koncertówka od Jeffa Scotta Soto

Jeff Scott Soto prezentuje nową koncertówkę
fot. Oficjalna strona SOTO

Wokalista progresywno-metalowej grupy Sons Of Apollo, Jeff Scott Soto, zaskoczył wszystkich swoich fanów pewną miłą niespodzianką. Muzyk opublikował bowiem w internecie całkowicie za darmo swoją nową koncertówkę!

Jeff Scott Soto udostępnił za pośrednictwem wytwórni Frontiers Music koncertowy album Live At Frontiers Rock Festival 2019. Jak można wywnioskować po samej nazwie, na wydawnictwie znajdziemy pełny zapis występu muzyka podczas zeszłorocznej edycji włoskiego festiwalu Frontiers Rock. Soto wystąpił we Włoszech w ramach swojej krótkiej solowej trasy koncertowej, która miała miejsce podczas przerwy w koncertowaniu Sons Of Apollo. Razem z wokalistą, na scenie zaprezentowali się basista BJ Singer, perkusista Edu Cominato oraz gitarzysta Leo Mancini. Album znaleźć możecie już w na różnych platformach streamingowych.

Z przykładowym utworem pochodzącym z wydawnictwa zapoznać możecie się poniżej:

Live At Frontiers Rock Festival 2019 – tracklista

Na najnowszym wydawnictwie wokalisty znajdziemy zarówno autorskie kompozycje Soto, jak i kilka coverów. Dokładna tracklista koncertu prezentuje się następująco:

  1. Drowning
  2. 21st Century
  3. Believe in Me
  4. Look Inside Your Heart
  5. Eyes of Love
  6. Soul Divine
  7. Our Song
  8. Holding On
  9. I’ll Be Waiting (cover Talisman)
  10. Stand Up (cover Steel Dragon)

Ponadto, warto wspomnieć, że podczas ostatniego utworu gościnnie na scenie pojawił się Dino Jelusick, czyli wokalista takich kapel jak Animal Drive i Trans-Siberian Orchestra.

Nowy, solowy album od Jeffa Scotta Soto?

Jeszcze w 2020 roku spodziewać możemy się premiery najnowszego, solowego wydawnictwa ze strony Jeffa Soto. Muzyk zapowiedział już bowiem, że pracuje obecnie nad krążkiem Wide Awake (In My Dreamland), który będzie jego trzecim samodzielnym wydawnictwem w jego dyskografii. Wokalista podzielił się z fanami także informacją, że w pracy nad nowym albumem pomaga mu obecnie włoski multiinstrumentalista Alessandro Del Vecchio. Na płycie prawdopodobnie usłyszymy jeszcze także kilku innych muzyków, którzy wystąpią w gościnnych rolach. Premiera krążka już w drugiej połowie bieżącego roku!