To the Moon 3: Impostor Factory – powrót wyciskacza łez

To the Moon 3: Impostor Factory

Niezależne kanadyjskie studio Freebird Games zapowiedziało trzecią odsłonę To the Moon. Ta specyficzna gra niezależna przyczyniła się do ogromnej ilości wzruszeń, nawet u najtwardszych graczy. Już wiemy, że w 2020 doczekamy się zwieńczenia serii, w postaci To the moon 3: Impostor Factory.

Na księżyc

Pierwsze To the Moon miało swoją premierę w 2011 roku. Wówczas w ręce graczy trafiło coś, co na pierwszy rzut oka przypominało stare RPG, z klasyczną dla tego gatunku grafiką. Mogłoby się wydawać, że potwornie przestarzałą, jak na rok wydania. Mimo to, indyk podbił serca wielu graczy. W gruncie rzeczy była to raczej klasyczna przygotówka, która całą swoją renomę, wybudował na poruszającej fabule. Był to przepiękny komedio-dramat, okraszony zarówno dziarskim żartem, jak i wzruszeniami. Dowodem na ogromne uwielbienie graczy dla tego tytułu niech będzie jego ocena na metacriticu. Otóż wynosi ona 8,9/10, co,w klasyfikacji wszech czasów stawia ją na równi z takimi tytułami jak NFS: Most Wanted, GTA: San Andreas, Red Dead Redemption czy Mass Effect 2. Mówimy więc o cichym i niepozornym, ale wyjątkowo lubianym tytule.

To the Moon 3: Impostor Factory

Nieznacznie niżej, choć nadal bardzo wysoko, oceniana jest także druga odsłona serii, nosząca tytuł Finding Paradise. Na tę kontynuacje gracze czekali aż 7 lat. Wygląda jednak na to, że na kolejną, wieńczącą odsłonę, nie będziemy musieli czekać aż tak długo.

To the Moon 3: Impostor Factory

W Internecie pojawił się oficjalny zwiastun To the Moon 3: Impostor Factory.

Póki co, na temat samej fabuły wiadomo nie wiele. Wiemy, że będzie to zwieńczenie całej serii. Ta część posiada także miano epizodu X, podczas gdy poprzednie odsłony nazywane były po prostu epizodami 1 i 2. Dodatkowo, ma to być coś nieco innego, niż to do czego przyzwyczaiło nas To the Moon. Będzie to bardziej Thriller, z wieloma trupami, niż wzruszająca przygotówka. Wiemy również, że gra będzie osadzona w uniwersum serii, pojawią się dobrze znane postacie Neila oraz Eve z firmy Sigmund Corp, ale do rozgrywki nie będzie konieczna znajomość poprzednich odsłon.

Premierę To the Moon 3: Impostor Factory zapowiedziano na końcówkę 2020 roku. Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością.

The Future Is Now, Old Man – pierwsze głosy na temat Google Stadia

The Future Is Now, Old Man – pierwsze głosy na temat Google Stadia