Remedy pracuje nad dwiema nowymi grami!

Członkowie Remedy Entertainment zdradzili, że pracują nad dwiema nowymi produkcjami jednocześnie. Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie już w lecie.

Współpraca z Epic Games

Kilka dni temu świat obiegła informacja o nowej inicjatywie wydawniczej podjętej przez Epic Games. Na początek firma rozpoczęła współpracę z trzema studiami, wśród których znalazło się między innymi fińskie Remedy. Na komentarz deweloperów odnośnie tej sprawy nie trzeba było długo czekać – na swojej oficjalnej stronie zamieścili wpis zapowiadający dwie gry, które zostaną wydane pod szyldem Epic Games Publishing.

Obydwa tytuły mają fabularnie rozgrywać się w tym samym uniwersum, lecz ich forma będzie się od siebie różnić. Pierwszy opisano jako ambitną, multiplatformową grę AAA, będącą dopiero w fazie preprodukcji. Drugi projekt, nad którym prace już trwają, ma być znacznie mniejszy. Jedna i druga produkcja będzie działać na stworzonym przez Remedy silniku Northlight Engine, zastosowanym wcześniej w Quantum Break i Control.

Remedy - Control
Czy nadchodzące produkcje studia zachwycą podobnie jak Control?

Urodzinowa niespodzianka

Jak na razie Finowie nie ujawnili więcej informacji, jednak zostawili fanom intrygującą zapowiedź. Wspomnieli, że „coś specjalnego” może pojawić się w 25. rocznicę założenia studia, która wypada w sierpniu bieżącego roku. Nie wiadomo, czego dokładnie dotyczy niespodzianka, ale prawdopodobnie możemy liczyć na prawdziwe zaskoczenie odnośnie nadchodzących produkcji.

Control – Remedy w najwyższej formie [Recenzja]

Control – Remedy w najwyższej formie [Recenzja]