Project CARS 3 z oficjalną datą premiery i gameplay’em

Project CARS 3

Brytyjskie studio ujawniło datę premiery gry Project CARS 3. Dokładnie trzy tygodnie temu otrzymaliśmy już zwiastun i gameplay tego tytułu.

Project CARS 3 ma zadebiutować już 28 sierpnia 2020,  póki co na PS4, Xbox One i PC. Będzie to kontynuacja popularnej serii gier wyścigowych. Za jej wydanie odpowiada Bandai Namco Entertainment, a producentem jest Slightly Mad Studios, należące od 2019 roku do grupy Codemasters. Warto wspomnieć, że owe studio przed rozpoczęciem pracy nad własnym Project CARS, stworzyło m.in. Need for Speed: Shift. Poniżej zwiastun najnowszej odsłony serii, udostępniony przed kilkoma tygodniami.

Wracając jednak do omawianej serii, koncentruje się ona na realistycznym symulowaniu wyścigów samochodowych. Najnowsza odsłona ma rozbudować tryb kariery. Otrzymamy większe poczucie postępu w jej trakcie, czy możliwość dostosowania poziomów trudności i realizmu w rozgrywce. Istotnym elementem będzie także praca w garażu. Będziemy mogli na wiele sposobów modyfikować samochody – nie tylko wizualnie, ale również używając części poprawiających osiągi naszych maszyn. Producent chwali się także znacznie ulepszonym systemami kolizji, uszkodzeń, czy poprawionym sterowaniem. Warto wspomnieć, że Project CARS 3 na komputerach osobistych będzie mogło osiągać rozdzielczość nawet 12k i być uruchamiane w VR. Poniżej oficjalny gameplay.

Co sądzicie o takim ujęciu gier wyścigowych? Wolicie symulatory czy raczej zręcznościówki? Realizm czy frajda z prostego prowadzenia? Dajcie znać w który z tych typów gra się wam lepiej!

Powstaje Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Powstaje Crash Bandicoot 4: It’s About Time