Wiem lepiej – nowość dla fanów taktycznych gier quizowych

Wiem lepiej
źródło: materiały prasowe

Wiem lepiej to karciana gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo, odpowiadając na pytania. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne. Własny plan rozgrywki może skutecznie przybliżyć nas do zwycięstwa.

Wydawnictwo Rebel.pl zapowiedziało – Wiem lepiej ukaże się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na ich stronie znajdziemy informacje, które zapewniają, że karcianka ucieszy przede wszystkim miłośników teleturniejów i quizów, którym wydaje się, że zawsze znają odpowiedzi na pytania. 20 kategorii poleceń ma sprawdzić, czy rzeczywiście wiemy lepiej. Zagadki zostały dopasowane do polskiego kontekstu.

Pod nazwą Bezzerwizzer gra zdobyła popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Skandynawii, gdzie sprzedano ponad milion egzemplarzy. W Szwecji została uznana za najlepszą grę roku 2009.

Na czym polega gra?

Dzielimy się na 2-4 drużyny. Losujemy 4 płytki z kategoriami, a następnie decydujemy, w których z nich czujemy się najmocniejsi. Na tej podstawie układamy kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymają w przypadku poprawnej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli uważamy, że jesteśmy mocni z geografii, powinniśmy ułożyć tę kategorię obok 4 punktów, jeśli nie znamy prawie żadnych filmów kładziemy je przy 1 punkcie i tak dalej.

Wiem lepiej
źródło: materiały prasowe

Gdy wszyscy rozdzielimy swoje kategorie, rozpoczynamy zabawę. Odpowiadamy po kolei na wylosowane pytania, zaczynając od kategorii, które oznaczyliśmy jako najmniej wartościowe. Punkty za poszczególne odpowiedzi są zliczane na bieżąco.

Oprócz własnej wiedzy, mamy do dyspozycji również specjalne płytki taktyczne, które pozwalają nam pokrzyżować szyki przeciwnikom w najmniej oczekiwanym momencie:

  • WIEM LEPIEJ, którą zagrywamy, gdy znamy odpowiedź na pytanie przeciwników i spodziewamy się, że oni jej nie znają.
  • ZAMIANA, która pozwala na roszady w wyłożonych na stole kategoriach.
Wydawca zapewnia, że Wiem lepiej przynosi nie tylko rozrywkę, ale również poszerza naszą wiedzę z różnych dziedzin. Gra będzie dostępna w sprzedaży za niecałe 200 zł. W rozgrywce może uczestniczyć dowolna ilość osób powyżej 15 roku życia.

Celtic – familijna gra niedługo w Polsce

Celtic – familijna gra niedługo w Polsce