Celtic – familijna gra niedługo w Polsce

Celtic
źródło: materiały prasowe

W lekkiej grze rodzinnej Celtic naszym celem jest wykazanie, że zasługujemy na tytuł  nowego władcy Wetterau. By tego dowieść, musimy odbyć podróż, podczas której ukażemy swoje umiejętności w handlu. Oprócz zdolności, przyda nam się również odrobina szczęścia.

W lipcu tego roku do sprzedaży trafi nowy tytuł od Pegasus Spiele – Celtic. Autorem planszówki jest Dirk Hillebrecht, a ilustracje stworzył nasz rodak, Bartłomiej Kordowski.

 Na czym polega gra?

Celtycki władca Wetterau szuka następcy. Aby udowodnić, że jesteśmy godni jego tronu, musimy podróżować po regionie i mądrze handlować z sąsiednimi plemionami. W każdej turze wykonujemy ruch członkami swojej rodziny, zaś inni gracze mogą się do nas dołączyć. Niektóre lokacje pozwalają graczom zbierać towary, inne muszą być odwiedzane, aby wypełnić karty celów. Gra kończy się, gdy jeden z nas spełni 5 kart celów lub zgromadzi wszystkie 7 typów towarów.

Wydawca zapewnia, że rozgrywka nie pozwala nikomu się nudzić, dzięki dynamice i szybkim turom. Celtic należy do gier rodzinnych dla  2–4 osób powyżej 8 roku życia. W lipcu będzie dostępna dla polskich graczy.

Pracownia snów – premiera już 14 lipca

Pracownia snów – premiera już 14 lipca