Najbardziej oczekiwane gry 2019 r. wg redaktorów KM

Mateusz Popielak – Kingdom Hearts 3

29 stycznia 2019 roku miejsce ma mieć premiera Kingdom Hearts III.  W Japonii KH3 ujrzy światło dzienne 25 stycznia.  Dlaczego właśnie na tę grę najbardziej czekam w bieżącym roku?

Spod szyldu Square Enix wychodzi kolejna część serii Kingdom Hearts. Na łamach redakcji pisaliśmy już o tym tytule, tuż po konferencji E3. Konsolami, na które dostępny będzie tytuł są Playstation 4 oraz Xbox One. Biorąc pod uwagę platformy, na które poprzednio dostępne były pozostałe części serii, nie jest to żadnym zaskoczeniem.

Najlepsze gry 2019 r
Logo Kingdom Hearts III. Źródło: Trailer

Co z fabułą?

Będzie to sequel Kingom Hearts II, a zarazem ostatni rozdział w sadze Dark Seeker. Wydarzenia będą kontynuowały historię przedstawioną w Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance.

Główni bohaterowie to Sora, Donald, Goofy, King Mickey, Kairi i Riku. Naszym celem będzie pokonanie Xenarotha, wskrzeszonego antagonisty serii, który stoi na czele armi mroku. Nie możemy dopuścić do tego, by udało mu się stworzyć X-blade.

Przez grę oczywiście przewija się wiele postaci z Disneyowskich filmów jak i seriali, takich jak Hercules, Jack Sparrow, Woody, Roszpunka czy też Baymax.

A przecież połączenie tak wielu różnorodnych uniwersów, to ogromna zaleta tego cyklu.

Najlepsze gry 2019 r
Przykładowy atak. Źródło: kingdomhearts.com

Rozgrywka

Ten tytuł będzie powielał mechanikę rozgrywki z poprzednich części. W tym wypadku będzie ona nieco zmodyfikowana, jednak główne założenia zostają. System walki w pełni opiera się o typ Hack and Slash, a rozgrywka toczy się z perspektywy osoby trzeciej.

W tym tytule możemy spodziewać sie szerokiej gamy przeciwników. Wiele z nich pojawia się już kolejny raz, jednak w tej części znalazło się wiele nowych postaci, z którymi będzie dane nam się zmierzyć.

Kingdom Hearts III będzie tytułem pełnym minigier, które stanowić mają miłą odskocznię od głównej rozgrywki. Ponadto, po ukończeniu ich w odpowiednim tempie lub z odpowiednią liczbą punktów, zostaniemy nagrodzeni.

Przemierzając spore lokalizacje, poruszać będziemy się drużyną, która może liczyć 4 osoby. Goofy i Donald to postacie wymagane, pozostałe dwie zależne są od postępu w grze. Kluczem do wygranej jest odpowiednie korzystanie z umiejętności każdej z postaci. Wszelkie zdolności są różnorodne, co ma sprawić, że rozgrywka jest ciekawsza.

Uczta dla zmysłów

Trzecia odsłona seri Kingdom Hearts, działa na silniku Unreal Engine 4. Przykładowe tytuły wykorzystujące ten sam silnik, to Hellblade: Senua’s Sacrifice, Life is Strange 2, czy Vampyr.

Co do grafiki, ekipy ze studiów Pixar i Disney, współpracowały z deweloperami Kingdom Hearts, co zapewni idealne odwzorowanie postaci w tym tytule. Przykładem są różnice pomiędzy projektowanymi postaciami z serii Piraci z Karaibów, a bohaterami z Kubusia Puchatka.

Za oprawę dźwiekową odpowiedzialna jest Yoko Shimomura, która tworzyła również muzykę do poprzednich części serii KH. Zapewnia to świetną ciągłość gry, i jej soundtracków. Słowem: jest na co czekać!