Najbardziej oczekiwane gry 2019 r. wg redaktorów KM

Wojtek Marcinek – Warcraft III: Reforged

Wybór remastera jako najbardziej oczekiwnej produkcji bieżącego roku może dziwić, zdziwienie owo jednak opada, kiedy słyszymy o jaką grę chodzi. Warcraft III: Reforged, bo o nim tutaj mowa, to całkowite odświeżenie gry studia Blizzard, która wśród społeczności graczy ma już wręcz legenarny status.

Najlepsze gry 2019 r
Logo zremasterowanej wersji W3.

Gra dzieciństwa całych pokoleń

Warcraft III: Reign of Chaos, jest trzecią, a zarazem najpopularniejszą odsłoną cyklu Warcraft. Ta strategiczna gra czasu rzeczywistego, została wydana globalnie 3 lipca 2002 roku. Jej akcja toczy się w fantastyczny świecie Azeroth, zamieszkiwanym przez istoty takie jak elfy, ludzie czy orkowie. Fabuła w tej części opiera się głównie o inwazję nieumarłych, znanych szerzej w uniwersum jako Plaga, bądź Płonący Legion. Rok później, bo już 4 lipca 2003 roku, gra doczekała się dodatku Warcraft III: The Frozen Throne, który kontynuował pewne wątki z wersji podstawowej oraz dodawał nowe. W 2004 roku natomiast, uniwersum Warcrafta, przerodziło się w najbardziej znane na świecie MMO – World of Warcraft. Natomiast sam Warcraft III, jest po dzień dzisiejszy jedną z najpopularniejszych gier strategicznych.

Co nowego w wersji Reforged?

Podczas konferencji na ubiegłorocznym Blizzconie, twórcy gry opowiedzieli nam już o kilku nowinkach związanych z remasterem Warcrafta III. Najciekawszą z informacji z pewnością jest możliwość prowadzenia rozgrywki multiplayer pomiędzy nową a starą wersją gry. Pełna kompatybilność między nimi, będzie możliwa dzięki łatkom do oryginalnego W3, które Blizzard zamierza wypuścić wraz z premierą wersji Reforged. Owe łatki mają zawierać zmiany w balansie rozgrywki, przygotowane z myślą o nowej wersji gry. Cieszy fakt, że wiele z owych zmian, zostało zaplanowanych poprzez konsultacje ze środowiskiem graczy wersji pierwotnej. Otrzymamy również pełną możliwość grania na mapach przygotowanych w edytorze oryginału gry.

A gdzie w tym wszystkim Frozen Throne?

Twórcy potwierdzili także, że wersja Reforged, będzie zaawierała w sobie wersję podstawową klasyka, jak i jego dodatek – The Frozen Throne. Pondto wszelkie mapy oraz przerywniki filmowe, zostły opracowane od nowa, tak aby lepiej odpowiaać realiom świata który gracze znają z rozgrywki w World of Warcraft.

Najlepsze gry 2019 r
Oddświeżony wygląd Upiornego władcy, jedego z bohaterów frakcji nieumarłych.

Preorder oraz korzyści z niego płynące

Zaraz po zapowiedzi nowej wersji, twórcy umieścili w swoim sklepie wersję preorderową W3: Reforged. Taka przyjemność, kosztuje nas 29,99 euro i zawiera pomniejsze upominki do innych gier Blizzarda, takie jak chociażby mount do World of Warcraft, czy też rewers do kart w Hearthstone. Pełną listę bonusów, twórcy obiecują podać bliżej premiery.

Nostalgia i ekscytacja

Osobiście nie mogę się już doczekać ponownych odwiedzin w świecie Azeroth, w zupełnie nowej odsłonie graficznej. Jako gracza ceniącego sobie tryb multiplayer, cieszą mnie także zapowiedzine zmiany w balansie rozgrywki, co mam nadzieję uczyni ją bardziej kompetetywną. Warcraft III: Reforged, ma mieć swoją premierę przed końcem roku 2019.