Najbardziej oczekiwane gry 2019 r. wg redaktorów KM

Maximiliano Figuera – Mortal Kombat 11

Jedną z pozycji, na które każdy fan bijatyk czeka w 2019 roku jest z pewnością Mortal Kombat 11. Krwawa, brutalna ale zarazem dynamiczna rozgrywka przyciąga przed ekrany graczy już od wielu lat. Jak będzie tym razem?

Oczekiwania?

Po wypuszczenia trailera większość osób odczuwała zarówno ekscytację związaną z nowym tytułem jak i zmieszanie. Przecież to już było, znowu oczekujemy takiego samego tytułu? Twórcy powoli studzą nasze oburzenie informując o nowych postaciach i o zmienionym silniku graficznym. Zaimplementowany będzie także nowy system – Custom Character Variation, dzięki któremu dopasujemy naszego wojownika do osobistych preferencji.

Większość z nas, fanów serii czeka oczywiście na dalsze rozwinięcie fabuły. Interesujące z pewnością będą losy nowej „drużyny” z poprzedniej odsłony. Czwórka młodych i nowych wojowników na czele z Cassie Cage, będzie miała zapewne wiele do powiedzenia w Mortal Kombat 11. Ciekawe jest także czy legendarne osoby zostaną przywrócone do życia jak miało to miejsce wcześniej. Kitana czy Sub-Zero, ich z pewnością nie może, a nawet nie powinno zabraknąć na arenie.

Najlepsze gry 2019 r

Rozgrywka

Każdy serię Mortal Kombat kojarzy z efektownymi i krwawymi zakończeniami walk, które zwykły nazywać się Fatality. I każdy z nas może to zapewne nazwać swoim „guilty pleasure”. Równie dobrze w tej roli sprawdzają się specjalne ciosy, tak zwane X-Rays. Na trailerze można było zaobserwować właśnie te sekwencje i wyglądają one wyjątkowo dobrze! Zadowalająco wypadła prezentacja miejsca walki, których zapewne będzie więcej.

W trybach gry znajdziemy wcześniej wspomniany tryb fabularny, tryb swobodnych pojedynków czy walkę sieciową. Aczkolwiek w wielu grach z serii można było znaleźć inne ciekawe wyzwania. Zwykle były one w formie wież i pociągały za sobą interesujące mini-gry takie jak łamanie desek. Oby twórcy i w tej odsłonie pokusili się o takie rozwiązanie. Miło jest czasami oderwać się od ciągłych bijatyk i spróbować czegoś innego.

Premiera gry jest zaplanowana na 23 kwietnia 2019 roku, a czuwa nad nią oczywiście NetherRealm Studios.