Patch 9.1 w League of Legends – Top 10 OP postaci

patch 9.1
Prestige Vayne

Początek nowego sezonu już za parę dni, a wy dalej nie wiecie jakimi postaciami rozpocząć swoją rywalizację w rozgrywkach rankingowych? Po aktualizacji systemu gier rozstawiających, pierwsze kilka meczy może mieć duże znaczenie, dlatego lepiej być pewnym swojej puli postaci. Wychodząc tym problemom na przeciw, postaram się przedstawić wam najsilniejsze postacie, które obecnie dominują soloQ. Zawrę także najpopularniejsze wybory run, umiejętności, jak i przedmiotów na patch 9.1.

 Toplane

Patch 9.1
Irelia
Irelia

„Better Nerf Irelia jest nie tylko kultowe, ale i ciągle aktualne. Od czasu swoich zmian, Pani Ostrzy nieprzerwanie króluje zarówno na Topie jak i Midzie. Wysoki potencjał snowballowania oraz niesamowicie solidne 1v1 sprawiają, że jest postacią pick or ban. Grozy tej bohaterce dodaje też fakt jej skalowania – Irelia bowiem jest problemem nie tylko we wczesnej fazie gry, dominuje ona także tą późniejszą. Jeśli natomiast chodzi o runy, Conqueror ciągle pozostaje najlepszym wyborem – pozwala nam wraz z umiejętnością pasywną przebijać się przez defensywę przeciwnika. Summoner spelle to Ignite/Teleport oraz Flash.

Patch 9.1
Jax
Jax

Dzięki Essence Reaverowi, Jax terroryzuje toplane zarówno z Conquerorem jak i nowym Hail of Blades. Oba buildy posiadają znośny early game i niepokonany late game. Po zakupie Trinity wraz z Reaverem, stajemy się maszyną nie do pokonania na splitpushu. Wybór runy kluczowej zależy głównie od naszego przeciwnika – Hail of Blades wyśmienicie sprawdzi się na mniej wytrzymałych przeciwników (np. Ryze), których możemy próbować zabić już na początku rozgrywki. Natomiast Conqueror jest bardziej uniwersalny i lepiej działa na “twardych” przeciwników. Summoner spelle to Ignite/Teleport oraz Flash.


Jungle

Patch 9.1
Kha’Zix
Kha’Zix

Graczy postaci carry, na pewno nie ucieszy wiadomość o kondycji tego fioletowego robala – jest on obecnie najsilniejszą postacią w jungli. Wysokie obrażenia oraz przeżywalność dzięki leczeniu z W oraz niewidzialności z R, czynią z niego przerażającego zabójcę. Build z wczesnym Tiamatem, nie tylko dodaje nam kolejne obrażenia umożliwiające “one-shot” przeciwnika, a znacznie przyspiesza też czas czyszczenia lasu. Co do ewolucji – pierwsze rozwijamy zawsze Q, natomiast druga z nich jest zazwyczaj zależna od obecnej sytuacji w grze – W sprawdzi się gdy jesteśmy do tyłu i potrzebujemy bronić naszych carry, E daje większą mobilność, jeśli jesteśmy w stanie szybko zabijać nasze cele, a R sprawia, że jesteśmy królami pojedynków 1 na 1. Summoner spelle to zawsze Smite oraz Flash.

Patch 9.1
Karthus
Karthus

Najdziwniejszy z bohaterów w tym zestawieniu – Karthus w jungli prosto z koreańskiej solo kolejki. Szybki clear i nie najgorsze ganki sprawiają, że jesteśmy w stanie szybko przejść do późniejszej fazy gry. Late game jest momentem w którym błyszczymy – dusze zebrane dzięki Dark Harvestowi oraz ogromna ilość AP, sprawiają, że nasz Requiem potrafi zabić carry przeciwnika jednym kliknięciem przycisku. Najbardziej widoczną z wad Karthusa, jest oczywiście duża podatność na invade – postacie takie jak Kha’zix czy Lee Sin, nie będą miały problemu aby uprzykrzać nam życie we wczesnej fazie rozgrywki. Summoner Spelle to Smite i Flash.

Midlane                               

Patch 9.1
Galio
Galio

Niewielkie nerfy w patch 9.1 nie zmieniły niczego odnośnie pozycji Galio na środkowej alejce – wciąż jest on jej królem. Procentowe obrażenia na Q, szybki waveclear, jak i ogromna wytrzymałość dzięki Aftershockowi, sprawiają, że żaden heros nie jest w stanie obecnie mu dorównać. Dodajmy do tego wszystkiego diabelnie dobry potencjał do roamowania, dzięki jego umiejętności ostatecznej, a dostaniemy przepis na “balans” od Riot Games. Summoner Spelle to Teleport i Flash.

Patch 9.1
LeBlanc

                                                   

 

 

LeBlanc

Kolejny zabójca w naszym zestawieniu – tym razem jednak mag. LeBlanc, utrzymuje się w topce postaci na środkową alejkę już od kilku patchy. Wszystko za sprawą jej ogromnej mobilności, silnego early i mid game’u, a przede wszystkim – gigantycznych obrażeń. Należy jednak pamiętać, że późna faza rozgrywki nie jest już dla nas tak komfortowa. Powinniśmy więc starać się zakończyć grę jak najszybciej to możliwe. Jest to względnie prosta do gry postać, co czyni ją świetną alternatywą dla graczy, którzy zazwyczaj nie grają Mida. Summoner Spelle to Ignite oraz Flash.

AD Carry

Patch 9.1
Lucian
Lucian

Obecność Luciana na tej liście to nie zaskoczenie – w końcu dominuje on dolną alejkę już od dłuższego czasu. Wysokie obrażenia, piekielna mobilność oraz build przystosowany do zabijania tanków i bruiserów to dla tego strzelca przepis na sukces. Dodatkowo idealnie współgra on z prawie każdym supportem – lubi i agresywnych, i pasywnych. Czasami możemy natknąć się na graczy wybierających na Lucianie Kleptomancję, gdyż ma ona bardzo dobrą synergię z  jego umiejętnością pasywną. Ja jednak w swojej stronie stawiam na Press The Attack, które odpalamy bardzo szybko i cieszymy się zwiększonymi obrażeniami. Summoner Spelle to Heal oraz Flash.

Patch 9.1
Vayne
Vayne

Patch 9.1 sprawił, że Vayne z przytupem wróciła do mety na dolnej alejce. Buff na Final Hour, sprawiający, iż podczas jego trwania, czas odnowienia Q spada o połowę, uczynił z Vayne potwora. Nie od dziś wiadomo, że utalentowana Nocna Łowczyni w późnej fazie gry jest w stanie sama sobie poradzić z całą przeciwną drużyną. Jest ona obecnie ADC z największym winratio po 25 minucie rozgrywki. Dodatkowo, radzi sobie wybornie ze wcześniej wspomnianym Lucianem. Po zmianach warto także przyjrzeć się tej postaci pod kątem górnej alejki. Summoner Spelle to Heal/Teleport (w przypadku Topa) i Flash.

Support                       

Patch 9.1
Pyke
Pyke

Idealny przykład bohatera dominującego soloQ – mimo tego, że technicznie jesteśmy wspierającym, mamy obrażenia które pozwalają nam samemu zabić przeciwnego carry, czy też efektywnie zakończyć walkę drużynową. W grze topielcem, warto natomiast pamiętać o tym, że to nie my powinniśmy inicjować teamfighty -nasza rola to spróbować kogoś “wyłowić” za pomocą Q, a potem cierpliwie czekać na okazję do użycia naszej umiejętności ostatecznej. Jeśli chodzi o runy, zdecydowanie polecam bardziej wytrzymały setup z Aftershockiem. Summoner Spelle to Ignite oraz Flash.

Braum
Patch 9.1
Braum

Wybrałem Brauma na koniec tego zestawienia z dwóch prostych powodów – jest to niezwykle uniwersalny pick, pełni wiele ról w drużynie – od peelowania po łapanie przeciwników. Wąsacz jest także idealnym partnerem dla obu omawianych przeze mnie AD Carry – Luciana i Vayne. Ilość efektów kontroli tłumu oraz redukcja obrażeń, którą zapewnia jego tarcza, pozwalają carry zadawać obrażenia, bez zbędnego przejmowania się przeciwnikami. Summoner Spelle to Ignite/Exhaust oraz Flash.

A jak prezentuje się wasze Top 10 na obecny patch? Planujecie wyciągnąć jakichś nietypowych bohaterów wraz ze startem nowego sezonu? Dajcie znać w komentarzach. Start sezonu 9, już 23.01.2019.

Zmiany w rangach i nagrodach – nowości na sezon 9 League of Legends