Zmiany w rangach i nagrodach – nowości na sezon 9 League of Legends

League of Legends sezon 9
Riot Games

Czas przed rozpoczęciem nowego sezonu rankingowego w Lidze Legend zawsze obfituje w różnorakie aktualizacje i usprawnienia. Jednak dopiero na nadchodzący sezon 9, włodarze z Riot Games zdecydowali się na naprawdę wielkie zmiany.

Nowe ligi oraz system pięciu rang

W nowym sezonie do systemu rankingowego zawitają dwie nowe ligi – Żelazo (umieszczone pod Brązem) oraz Arcymistrz (między Mistrzem a Pretendentem). Wraz z tą zmianą, ilość dywizji występujących w każdym z kręgów, zmaleje z pięciu do czterech. Największą z tych zmian będzie jednak podzielenie naszej rangi rankingowej na pięć osobnych – każda będzie odpowiadała jednej z pozycji, na których prowadzimy rozgrywkę. Oznacza to, iż możemy w jednym momencie być graczem środkowej alei o randze Diamentu, a wspierającym na poziomie Srebra.

League of Legends sezon 9
Każdy gracz otrzyma osobną rangę na każdej pozycji

Mecze rozstawiające oraz nieaktywność

Aktualizacji doczekały się także same mecze rozstawiające –teraz już po pierwszej grze otrzymamy swoją początkową rangę (widoczną tylko dla nas), a dopiero po kolejnych dziewięciu grach, pojawi się nasza właściwa ranga, bazująca na efektach jakie osiągniemy podczas owych dziesięciu gier. Warto wspomnieć, iż gry te nagrodzą nas większą ilością punktów, niż zwykle oraz nie będą one ich odbierały podczas porażki. Ważną informacją dla graczy z wyższych kręgów, będzie też kwestia spadku punktów ligowych z powodu nieaktywności – ta przypadłość będzie nas dotykała od osiągnięcia rangi Diamentu, a nie jak wcześniej – Platyny.

League of Legends sezon 9
Wizualizacja rang każdej pozycji, zaproponowana przez Riot Games

Nowy podział sezonu oraz nagrody

Warto także wspomnieć, iż sam sezon doczekał się podziału na 3 splity, na koniec których będziemy otrzymywać pomniejsze nagrody za nasze osiągnięcia. Powstanie też system Zbroi Rankingowej, która na bieżąco będzie się zmieniać, odzwierciedlając nasze obecne i przeszłe osiągnięcia. Znaczne zmiany graficzne będą też miały miejsce na ekranie wczytywania, który teraz będzie lepiej oddawał naszą przynależność do konkretnej ligi. Najlepszych z graczy ucieszy także fakt, iż po dwóch latach od zapowiedzi, pojawi się w końcu animacja powrotu dla kręgu Pretendenta.

League of Legends sezon 9
Nowa animacja powrotu dla graczy z kręgu Pretendenta

Subiektywna opinia na temat zmian

Osobiście, bardzo pozytywnie zapatruję się na zamiany zaproponowane przez Riot. Dodanie dwóch nowych lig, z pewnością pomoże zmniejszyć przepaść umiejętności, która dzieliła graczy w niskich dywizjach danego kręgu, a tych z jego szczytu. Natomiast nowy system posiadania pięciu osobnych rang, zredukuje frustrację i poczucie niesprawiedliwości graczy, którym zostaje przydzielona niechciana pozycja. Ważną kwestią jest także  należyte uhonorowanie  najlepszych zawodników, którzy dotychczas otrzymywali tylko unikalną ramkę oraz ikonkę, mimo swoich zjawiskowych osiągnięć. Po dokładniejsze omówienie zmian, odsyłam do poniższego filmu od Riot Games. Sezon 9 rozpocznie się już 23.01.2019.

Źródła:

nexus.leagueoflegends.com/dev-updates-to-ranked-for-2019
nexus.leagueoflegends.com/ask-riot-ranked-edition-2
surrenderat20.net/pbe-update
twitter.com/RiotSapMagic

No Man’s Sky – nowa aktualizacja Visions już wkrótce

No Man’s Sky – nowa aktualizacja Visions już wkrótce