Hobbit: An Unexpected Party – zapowiedź od Weta Workshop

Hobbit: An Unexpected Party
źródło: materiały prasowe

Wydawnictwo Weta Workshop planuje wydanie The Hobbit: An Unexpected Party jeszcze w tym roku. Planszówka przeniesie nas do wydarzeń sprzed wielkiej wyprawy Bilbo, do jego domu w Bag End.

Nowozelandzki wydawca gier planszowych – Weta Workshop zapowiedział wydanie gry planszowej pt. Hobbit: An Unexpected Party. Gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersji anglojęzycznej. Na polskie wydanie z pewnością będziemy musieli zaczekać do następnego roku.

O grze

Hobbit: An Unexpected Party to dynamiczna gra “stołowa”, osadzona w początkowych scenach książki pt. Hobbit: Niezwykła podróż. Nawiązanie dotyczy sytuacji, w której trzynastu krasnoludów przybywa niezapowiedziana do Bag End. Jeśli czytaliście powieść, bądź oglądaliście film wiecie, jak bardzo przerażony tą wizytą był Bilbo. Z pewnością pamiętacie też, że uwielbiał on porządek. A w rozgrywce będziemy robić wszystko, by zwrócić uwagę gospodarza domu, robiąc… bałagan. Jako gracze wchodzimy w buty krasnoludów i wykonujemy zadania zgodne z wersetami piosenki The Things Bilbo Hates (Rzeczy, których Bilbo nienawidzi) umieszczonymi na kartach. Za cel obieramy sobie wzbudzenie zainteresowania gospodarza. Musimy jednak pamiętać, że od ciekawości do irytacji u Bilbo wiedzie krótka ścieżka. Gra kończy się, gdy ukończymy wszystkie 15 wersów piosenki lub kiedy na przyjęciu pojawi się Thorin. Wygrywa gracz z największą liczbą zebranych punktów.

Oprawa gry to zasługa artysty, który pracował nad koncepcją filmu The Hobbit. Jest nim niejaki Daniel Falconer – znany przede wszystkim z pracy nad trylogią filmową Władca Pierścieni i Opowieściami z Narni. W rozgrywce może uczestniczyć 2-4 graczy powyżej 10 roku życia.

Wyspa Przygód od Portal Games – PREMIERA

Wyspa Przygód od Portal Games – PREMIERA