Battlefield 6 – niedługo poznamy szczegóły na temat gry

Battlefield 6

Playstation Magazine UK zapowiada listę gier na PlayStation 5, o których usłyszymy w najbliższym czasie. Wśród znajduje się także Battlefield 6.

Playstation Magazine UK – czasopismo poświęcone grom spod szyldu “niebieskich” przedstawiło listę produkcji, które znajdą się na PlayStation 5. Wśród wymienionych gier znalazły się takie perełki, jak nowy Assassin’s CreedDragon Age 4, Dying Light 2 czy właśnie bohater tego materiału – Battlefield 6. Na temat gry nie poznaliśmy na razie zbyt wiele informacji. Jedynie to, że swoją premierę będzie miała w 2021 roku, a więcej informacji na jej temat poznamy już w następnym numerze. Biorąc pod uwagę kalendarz wydawniczy magazynu będzie to kolejny miesiąc. Zbliżające się dużymi krokami imprezy zapowiadające gry wydają się idealną okazją do zaprezentowania graczom zapowiedzi Battlefielda 6. Jedną z nich będzie EA Play zapowiedziane na 12 czerwca. Impreza Electronic Arts to idealne miejsce na zapowiedź kolejnej odsłony najpopularniejszego zręcznościowo symulacyjnego shootera multiplayer w katalogu wydawcy.

Battlefield 6

Battlefield V nie miał najlepszego życia. Gra już od pierwszych zapowiedzi spotkała się z licznymi opiniami zaniepokojonych graczy. Materiałom promocyjnym zarzucano wciskanie kobiet na siłę na fronty Drugiej Wojny Światowej, przesadną customizację postaci która według wielu graczy rujnowała wojenne doświadczenie. Wielu graczy mogłoby za pewne zrozumieć czy nawet przyklasnąć takim zmianom, jednak komunikacja dewelopera z graczami polegająca na stwierdzeniu “jak się nie podoba to nie kupujcie” raczej nie przypadła wielu osobom do gustu. Poskutkowało to niezbyt pokaźną liczbą nowych graczy. Nic więc dziwnego, że już półtora roku po premierze, w kwietniu tego roku studio DICE zapowiedziało koniec wypuszczania nowej zawartości dla produkcji. Nie dziwi także, fakt, że niebawem możemy doczekać się zapowiedzi następcy.

Na jakie realia liczycie tym razem? Kolejne wydanie Pierwszej lub Drugiej Wojny Światowej, a może będzie to wojna współczesna lub odległa przyszłość nieco już zaniedbana przez serię? Te rozważania są nieważne. Najważniejsze jest czy kolejna gra będzie zapisana jako Battlefield 6 czy Battlefield VI.

Trackmania Nations Remake w wersji podstawowej będzie darmowa

Trackmania Nations Remake w wersji podstawowej będzie darmowa