Trackmania Nations Remake w wersji podstawowej będzie darmowa

Trackmania

Ubisoft zdecydował się na ciekawy model dystrybucji nowej gry z serii Trackmania. Z jednej strony otrzymamy darmowy dostęp do całej podstawowej zawartości przygotowanej przez twórców, z drugiej jednak aby wypróbować całą gamę możliwości gry, trzeba będzie trochę zapłacić.

Nieco ponad miesiąc temu pisałem o przesuniętej premierze gry Trackmania Nations Remake i nowym zwiastunie. Owy trailer możecie sprawdzić tutaj. Dzisiaj jednak, jak informuje oficjalna strona Trackamnii, Ubisoft zdecydował się na upublicznienie modelu w jakim dystrybuowana będzie gra. Tutaj muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony, bo tytuł będzie można spokojnie sprawdzić już za kwotę równą 0 zł. Warto przypomnieć, że gra będzie dostępna na platformach Uplay i Epic Games od 1 lipca. Już można ją zamawiać w przedsprzedaży.

Trzy poziomy wtajemniczenia

Ubisoft oferuje graczom trzy poziomy dostępu do swojego najnowszego tytułu. O pierwszym już trochę wspominałem. Będzie on w pełni darmowy i przeznaczony przede wszystkim dla graczy początkujących. Już ta wersja umożliwia zabawę zarówno w trybie offline, jak i w sieci. Pozwala również na wzięcie udziału w oficjalnych rankingowych rozgrywkach i kampaniach. Nie zabraknie także zabawy na torach tworzonych przez innych graczy, ale tylko w ramach Arcade Channel.

Trackmania
Grafika z oficjalnej strony gry, obrazująca korzyści z najdroższego abonamentu.

Drugi poziom wtajemniczenia wiąże się już z opłatą. Co więcej, nie jest to dożywotni dostęp, ale płatna subskrypcja, która z czasem wygasa. Warto jednak podkreślić, że zawartość, którą zdobędziemy mając wykupiony abonament, zostanie z nami również po jego zakończeniu. W przypadku standardowego dostępu, o którym mowa, jest to koszt równy $9,99 rocznie. Dzięki niemu otrzymamy to co w Trackmanii najciekawsze, czyli dostęp do edytora tras, możliwość wyboru dowolnego toru spośród tych stworzonych przez innych graczy oraz powtórki. Dodatkowo udostępnione nam zostaną także codzienne treści, takie jak “Track of the Day”.

Najwyższy abonament, nazwany “Club Access”, to już kwota $29,99 rocznie lub $59,99 na trzy lata. Ten poziom dostępu oferuje specjalne kluby zrzeszające graczy, dzięki którym łatwiej będzie dzielić się własnymi torami czy też organizować wydarzenia. Umożliwi nam on także customizacje pojazdów, jak i da dostęp do torów treningowych i zawodów. Gracze posiadający ten abonament mogą też starać się o kwalifikację do elitarnej Trackmania Grand League.

Trackmania Nations Remake na nowym zwiastunie