The Walt Disney Company przedstawia swoje plany dotyczące filmów

Grafika Disney
fot. materiały prasowe

The Walt Disney Company to producent filmowy, który posiada prawa do nietuzinkowych opowieści. Większość z nich to kinowe hity, które zawładnęły sercami publiczności. Wielkie sukcesy Disneya pozwoliły na planowanie swoich produkcji z kilkuletnim wyprzedzeniem, zachęcając tym samym widzów do śledzenia poczynań producenta.

Marvel

Filmy stworzone na podstawie popularnych i uwielbianych komiksów to jeden z największych sukcesów Disneya. Superbohaterowie i super antagoniści zbierają milionową widownię przed ekranami kin, generując potężne zyski. Po kwietniowym sukcesie Avengersów, polscy widzowie już 4 sierpnia będą mogli zobaczyć film Ant – Man i Osa w reżyserii Peytona Reeda. Niestety, na kolejny film trzeba będzie poczekać aż do 8 marca 2019 roku. Anna Boden i Ryan Fleck tworzą film Capitan Marvel, w którym poznamy Carol Danvers – najpotężniejszą superbohaterkę. Zagra ją Brie Larson, znana również z głośnego filmu Pokój. Marvel Cinematic Universe przygotowuje również premierę kolejnego filmu z serii Avengers zaplaoowaną na 25 kwietnia 2019 roku. MCU nie zdradza jeszcze potencjalnego tytułu ale wiadomo, że za reżyserią zajmą się bracia Russo.

Brie Larson w roli Capitan Marvel
Brie Larson w roli Capitan Marvel

Animacje i filmy Disneya

To, co najbardziej kojarzy się z wytwórnią Disneya to kultowe animacje, które towarzyszom widzom od pokoleń. 2019 rok to dla Disneya niezwykłe premiery – Frozen 2 oraz Toy Story 4. Obie animacje zyskały ogromną popularność i sławę na całym świecie. Co więcej, od 2020 roku fani klasycznych disneyowskich animacji doczekają się aż 5 premier! Wytwórnia nie zdradza jednak tytułów produkcji.

Grafika zapowiadająca animację Frozen 2
Grafika zapowiadająca animację Frozen 2

Disney ogłosił również premiery filmów, opartych na własnych kultowych animacjach bądź uwielbianych książkowych historiach. Wśród premier mamy więc Mary Poppins powraca, Krzysiu, gdzie jesteś?, Dumbo, Alladyna, Mulan, Maleficent 2 oraz Króla Lwa. Dla większości widzów to świetne wiadomości, które oznaczają odświeżenie starszych animacji oraz ujęcie ich w całkiem nowy sposób. Disney ryzykuje jednak wiele owymi filmowymi interpretacjami. Jakie będą efekty pracy wytwórni? Przekonamy się w 2019 i 2020 roku.

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na literackie wydarzenia lipca!

LucasFilm

Amerykańska wytwórnia związana z serią Gwiezdnych Wojen oraz Indiany Jonesa również nie ma zamiaru zawieść swoich widzów. Od lipca tego roku ruszają zdjęcia do najnowszego filmu z gatunku space opera – Gwiezdne Wojny: część IX. Produkcję filmu opóźniła niespodziewana śmierć Carrie Fisher, która miała odegrać główną rolę. Ostatecznie postanowiono zmienić scenariusz filmu, rezygnując z cyfrowego odtworzenia aktorki. 27 listopada 2019 roku fani serii będą mogli obejrzeć film na dużym ekranie.

Wykupiony przez Disneya LucasFilm pracuje również nad kolejnym filmem z serii Indiana Jones. Wytwórnia nie zdradziła jednak tytułu produkcji, której premiera zapowiedziana została na 2021 rok.