Biblioteka MOCAK-u zaprasza na literackie wydarzenia lipca!

Biblioteka MOCAK
fot. materiały prasowe Biblioteki MOCAK-u

Wraz z przyjściem lata, przychodzi również ochota na długo wyczekiwany odpoczynek od codziennych trosk. Chyba wszyscy się zgodzimy, że jednym z najciekawszych sposobów na ucieczkę jest książka. Wraz z Biblioteką MOCAK-u zapraszamy Was na lipcowe doznania książkowe, które pozwolą w pełni rozkoszować się spotkaniami z nową literacką historią oraz rozmową z pasjonatami tych papierowych wehikułów.

Na początek coś dla naszych pociech. 14 lipca w samo południe Biblioteka MOCAK-u zaprasza na kolejne z cyklu aktywne czytanie książki, które zachęca maluchy do czytania i obcowania z książkami. Aktywne czytanie to również okazja do podróży w głąb moralizującej fabuły za pomocą zabawy. Tym razem będzie to książka Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca pióra Astrid Desbordes. Najmłodsi czytelnicy Biblioteki MOCAK-u będą mieli więc okazję popracować nad przełamywaniem nieśmiałości, która jest głównym problemem poruszanym w owej książce. Jeśli chcecie zorganizować swoim dzieciom aktywny, letni wypoczynek to rezerwujcie śmiało miejsca pod adresem mailowym biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

Aktywne czytanie w Bibliotece MOCAK-u
fot. materiały prasowe Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Biblioteka MOCAK-u jako host wydarzenia Drugie Życie Książki

Biblioteka MOCAK-u będzie również organizować wyjątkowe dla czytelników z Krakowa wydarzenie. Otóż 29 lipca o godzinie 15 odbędzie się jedna z wielkich, bezpłatnych wymian zbędnych książek pod nazwą Drugie Życie Książki. Jeśli mimo wielkiej miłości do literatury którakolwiek z Waszych książek niepotrzebnie kurzy się na półce to koniecznie zabierzcie ją do Biblioteki MOCAK-u. Wśród miłośników literatury i stosów przeróżnych, niezwykłych książek wymienicie tą zbędą na całkiem nową, która – kto wie – zaprowadzi Was w nowe, nieznane dotąd miejsca lub przekaże ogromną mądrość. Ważne aby podczas wydarzenia trzymać się ściśle zasady 1:1 – odkładacie jedną książkę, aby zabrać dokładnie jedną, inną do domu. Organizatorzy podkreślają, że wymienić można maksymalnie 10 książek w dobrym stanie. Chodzi przecież o to, aby dać radość z czytania również innej osobie.

Przed przyjściem na wydarzenie w Bibliotece MOCAK-u zachęcamy do zapoznania się z regulaminem organizatorów, który znajduje się na tej stronie.