Przegląd seriali ze szkołą w tle

Wszyscy kiedyś przez to przechodziliśmy – lata szkolne. W tym czasie większość dnia spędzaliśmy w szkole. Czy tego chcieliśmy czy nie, to tam rozgrywały się istotne dla nas sprawy. Dzisiaj przyjrzymy się serialom, które pokazują historię ludzi, którzy właśnie wkraczają w dorosłość. Miejsce akcji: SZKOŁA.13 powodów

fot. YouTube

Na Netflixie właśnie pojawił się 3 sezon serialu 13 powodów. Jest to serial opowiadający historię Hanny Baker – nastolatki, która popełniła samobójstwo zostawiając bliskich z wyjaśnieniem nagranym na kasetach. Ze względu na tematykę, serial od początku budził wiele kontrowersji. Pojawiły się głosy, że przynosi odwrotne do zamierzonych skutki – ale skupmy się na fabule. Akcja dzieje się oczywiście w szkole, a konkretnie w Liberty High School. Poznajemy bohaterów z psychologicznego punktu widzenia, dowiadując się o kolejnych traumach które ich spotykały. Okazuje się, że na śmierć Hanny składają się wszystkie te sytuacje, gdzie została źle zrozumiana, skrzywdzona, zignorowana… Osoby, które zawiniły rzadko zdawały sobie z tego sprawę, ale kiedy usłyszały “swoją kasetę” wszystko stało się jasne.

Sex Education

Kontrowersyjna produkcja Netflixa podzieliła widzów o przeciwnych poglądach. Niezależnie, po której stronie jesteś – jesteśmy tu, by porozmawiać o serialach, gdzie akcja toczy się w szkole, a oto jeden z nich! Edukacji seksualnej podejmuje się syn seksuolożki Otis, który udziela płatnych porad swoim rówieśnikom. Nie są to profesjonalne rady, ale to jeszcze brutalniej pokazuje jak małą wiedzę mają nastolatkowie o swojej seksualności. Serial należy traktować z przymrużeniem oka – w końcu to komedia. Z drugiej jednak strony Sex education jest cenną lekcją nie tylko dla nastolatków. Kilka przydatnych wskazówek, o tym jak (nie)rozmawiać z dziećmi o seksie mogą odnaleźć tam rodzice lub nauczyciele.

Ania, nie Anna

Bajkowa opowieść o Ani z Zielonego Wzgórza na Netflixie – brzmi jak spełnienie marzeń dziecka, które drzemie w każdym dorosłym. Trzeba przyznać, że ta produkcja to prawdziwa uczta dla zmysłów. W postać Ani Shirley wcieliła się urocza Amybeth McNulty. Fabuła jest każdemu znana – Ania to dziewczynka, którą można porównać do nieposkromionego żywiołu. Jej wyobraźnia nie zna granic, czym często wprawia w zakłopotanie członków jej nowej rodziny – Marillę oraz Matthew Cuthbertów. Serial Ania, nie Anna będzie idealny dla dzieci i dorosłych, którzy znów chcą się poczuć jak dziecko. Dlaczego znalazł się w naszym zestawieniu? Pójście do szkoły było dla Ani wielkim wydarzeniem. Poznała tam swoich przyjaciół i przeżywała niezwykłe przygody, które nieraz doprowadzały ją do skrajnych emocji.

Szkoła dla Elity

Serial, który swoją premierę miał w zeszłym roku, a już zdobył rzeszę swoich wiernych fanów. Szkoła dla elity, jak sama nazwa mówi nie jest miejscem, gdzie każdego przyjmuje się z otwartymi ramionami. Kiedy pojawia się nowy uczeń, sprawy w szkole zaczynają się komplikować…

Rzymskie dziewczyny

Rzymskie dziewczyny czyli Chiara i Ludovica, które na pierwszy rzut oka wydają się być swoim przeciwieństwem. Okazuje się, że obie są zagubione i niezrozumiane przez środowisko, a trzymając się razem lepiej znoszą narzucane im normy społeczne. Ludovica jest typową outsiderką, a Chiara pochodzi z idealnej rodziny – zbyt idealnej. Dziewczyny zaczynają wspólną przygodę w poszukiwaniu siebie. Ta włoska produkcja przedstawiona jest w bardzo luźny i przyjemny sposób. Idealny serial na odstresowanie się.

Plotkara

Witajcie na blogu Plotkary, gdzie czeka na was solidna porcja plotek i skandali z życia uczniów jednej z prywatnych szkół na Upper East Side. Poznacie historię przyjaźni Sereny van der Woodsen i Blair Waldorf, perypetie rodzeństwa – Dana Humphreya i Jenny Humphrey, a także Nate Archibalda i prawdziwą miłość Blair – Chucka Bassa. O wszystkich brudnych sekretach i skandalach dowiecie się tylko z jednego źródła.

XOXO – Gossip Girl

Szkoła dla elity powraca z drugim sezonem!