Pitt i DiCaprio nie chcieli grać homoseksualistów w “Tajemnicy Brokeback Mountain”

Pitt i DiCaprio nie chcieli grać homoseksualistów

Reżyser Gus Van Sant wyznał w udzielonym “IndieWire” wywiadzie, że prominentne sławy Hollywood – wśród nich Brad Pitt i Leonardo DiCaprio – odrzuciły główne role w głośnym dramacie Tajemnica Brokeback Mountain. Pitt i DiCaprio nie chcieli grać homoseksualistów w filmie, który ostatecznie nakręcił Ang Lee, a nie Van Sant.

Pitt i DiCaprio nie chcieli grać homoseksualistów… 

Gust Van Sant przyznał, że znani aktorzy nie wyrażali większego zainteresowania rolami, które ostatecznie powędrowały do Jake’a Gyllenhaala i Heatha Ledgera. Fakt, że Pitt i DiCaprio nie chcieli grać homoseksualistów w Tajemnicy Brokeback Mountain przyczynił się do rezygnacji reżysera z tego projektu.

– Nikt nie chciał wziąć w nim udziału. Pracowałem nad filmem i wydawało mi się, że potrzebujemy mocnej obsady, sławnych nazwisk. Nic z tego nie wychodziło. Zapytałem Leonardo DiCaprio, Brada Pitta, Matta Damona, Ryana Philippe. Wszyscy odmówili – powiedział Van Sant.

– Tak, wszyscy ci panowie odrzucili rolę w projekcie, z wielu różnych powodów – potwierdziła producentka “Tajemnicy…”, Diana Ossana.

… a projekt okazał się sukcesem

Szczególnych trudności nastręczało znalezienie kandydata do roli poważniejszego i bardziej skonfliktowanego wewnętrznie Ennisa. Angaż ostatecznie otrzymał Heath Ledger. Kreacja przyniosła mu nominację do Oscara i olbrzymie uznanie krytyki. W rolę małżonki bohatera wcieliła się Michelle Williams, również nominowana przez Akademię Filmową. Łącznie Tajemnica Brokeback Mountain na 8 nominacji do Oscara (rekord w 2006 roku) otrzymała trzy statuetki: za najlepszy scenariusz adaptowany, muzykę i reżyserię.

Van Sant przyznał również, że z niewyjaśnionych przyczyn nie był gotowy do nakręcenia filmu. Reżyser, który od wielu lat oficjalnie działa w środowisku jako osoba homoseksualna, zrezygnował także z nakręcenia głośnego Oscarowego faworyta sprzed roku – Tamtych dni, tamtych nocy.

– Nie sądzę, żeby ten film udał się tak bardzo, gdybym go wyreżyserował. Uważam, że był świetny. Podoba mi się. Wydaje mi się, że sentymentalność i zakończenie filmu były czymś, co inaczej wyglądało w książce (…).

Aktualnie Brad Pitt i Leonardo DiCaprio pracują na planie najnowszej produkcji Quentina Tarantino.

źródło: Variety