Midway — film o bitwie po Pearl Harbor [zwiastun]

Jedną z największych porażek amerykańskich sił wojskowych był atak na bazy floty i lotnictwa w Pearl Harbor. Pomimo zadania ciężkich strat amerykańskiej flocie, Japończycy nie osiągnęli swoich głównych celów. Przeciwnie. Wydarzenie stało się iskrą zapalającą sukcesywną kontrofensywę, która doprowadziła do utraty przez Nippon większości okupowanych terenów w Azji i na obszarze Pacyfiku.

Midway

Bitwa o Midway zakończyła się zwycięstwem Amerykanów. To w tym momencie inicjatywa przeszła w ręce Stanów Zjednoczonych. Kiedy Pearl Harbor można uznać za skutek niepowodzenia wywiadu, w tym wypadku o zwycięstwie zadecydowała wiedza z wyprzedzeniem dostarczona przez deszyfrantów.

Historia bitwy o Midway zostanie przeniesiona na ekrany kin. Zobaczymy nie tylko potyczkę na Pacyfiku, ale i wydarzenia poprzedzające jak atak na Pearl Harbor. W obsadzie między innymi: Woody Harreson, Dennis Quaid w roli admirałów Charlesa Nimitza i Williama “Bull” Halsey’a. Ponadto Ed Skrein, Luke Evans czy Darren Criss i Nick Jonas jako marynarze i lotnicy walczący w bitwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here