Nowy singiel Korna jest już dostępny!

Muzycy Korna właśnie wydali singiel You’ll Never Find Me zwiastujący nowy album The Nothing. Nowy singiel Korna jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Premiera krążeka zapowiedziana jest na 13 września, a muzycy zdradzili już pierwsze szczegóły.

Fani mogą się już cieszyć na powrót gigantów nu-metalu. Muzycy podgrzewali atmosferę już od roku. Producentem albumu ponownie został zwycięzca Grammy Nick Raskulinecz. Nowa produkcja będzie następcą krążka The Serenity of Suffering wydanego trzy lata temu. Płyta będzie również pierwszą od czasu śmierci żony Davisa, Deveny, w zeszłym roku. Zrozumiałe jest zatem, że nowy krążek zajmie się ciężkimi tematami, w tym tajemniczą dwoistością natury.

Najnowszy album będzie już trzynastym krążkiem Korna.

Korn postanowił również uchylić rąbka tajemnicy związanego z nowym albumem. Na temat nowego materiału, głosu udzielił także sam frontman zespołu, Johnatan Davis. Wypowiedział się na temat tego, jak na płytę wpłynęła mroczna walka pomiędzy dobrem a złem.

Głęboko, w naszym życiu na Ziemi żyje niezwykła siła. Bardzo niewielu zdaje sobie sprawę z wielkości i znaczenia tego miejsca, gdzie dobro/zło, ciemność/światłość, błogość/cierpienie, strata/zysk i nadzieja/rozpacz istnieją jako jedność – wyrywając nas w każdej chwili naszego życia. Nie jest to droga, która może nas prowadzić, ale powinniśmy mieć świadomość tej “obecności”, która otacza nas każdym oddechem, tak jakbyśmy byli obserwowani w każdej chwili. Jest to miejsce, w którym jasne i ciemne moce mocują się do naszych dusz i kształtują nasze emocje, wybory, postrzeganie i ostatecznie nasze istnienie. Jest o takie małe królestwo i jedyne miejsce, gdzie istnieje równowaga pomiędzy tymi dynamicznymi i przyciągającymi siłami – tam, gdzie dusza znajduje schronienie.

Okładka płyty i wizualizer do You’ll Never Find Me przedstawia zniewoloną ludzką postać poplątanymi kablami.

Co więcej, muzycy zaprezentowali dodatkowo tracklistę:

 1. The End Begins
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness Is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure