Kinowe premiery | październik

październik
fot. YouTube

Październik zbliża się nieubłaganie. Na zewnątrz coraz szybciej staje się ciemno, zimno i ponuro. Studenci zaczynają studia, a jesienna chandra hula w najlepsze. Mamy na nią sposób i niewątpliwie jest nim dobre kino!

Kinowe premiery | październik

Joker (4 października)

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier (oraz ról) na październik oraz tego roku. Tym razem w rolę osławionego już, psychopatycznego mordercy wcieli się bezsprzecznie genialny Joaquin Phoenix. Po zwiastunie możemy śmiało powiedzieć, że ten film będzie niezwykle ponury oraz inny niż wszystkie ekranizacje komiksowego bohatera. Reasumując, tutaj nie ma co dużo gdybać, tę premierę trzeba zaliczyć!

Boże Ciało (11 października)

Polski kandydat do Oscarów! Jest to najlepszy wstęp i zarazem podsumowanie zapowiedzi nowego filmu Jana Komasy. Scenariusz filmu jest inspirowany prawdziwą historią 20-letniego Daniela, który podczas pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę. Chłopak odkrywa w sobie powołanie do bycia księdzem. Po wyjściu z zakładu udaje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Gdy ten wyjeżdża Daniel podszywa się pod księdza i pełni funkcje kapłańskie. Jednak na jego drodze zaczynają pojawiać się stopniowe problemy. Bez wątpienia, pozycja obowiązkowa!

Czarownica 2 (18 października)

Kontynuacja historii Czarownicy. W tej części filmu przyjrzymy się relacji jaka wywiązała się pomiędzy Aurorą oraz Diaboliną. Kobiety razem będą musiały stawić czoła silnym przeciwnikom oraz uratować wrzosowiska, na których żyją magiczne stworzenia. W rolę Diaboliny wcieli się oczywiście wspaniała Angelina Jolie, a w rolę Aurory Elle Fanning (która w tym roku już zwracała na siebie uwagę w filmie W deszczowy dzień w Nowym Jorku).

Portret kobiety w ogniu (18 października)

Ten film w reżyserii Céline Sciammy zawładnął uczestnikami festiwalu w Cannes. Jurorzy natomiast nagrodzili go nagrodą za najlepszy scenariusz. Magiczna oraz bardzo intymna opowieść o miłości, która wyprzedza swoją epokę. Malarka z Paryża imieniem Marianna dostaje zlecenie namalowania Heloizy – kobiety mającej wstąpić w aranżowane małżeństwo. Artystka tworząc kolejne obrazy poznaje siebie oraz bohaterkę swoich dzieł. Bezsprzecznie będzie to wspaniała premiera!

Rodzina Addamsów (24 października)

Na ekrany powraca kultowa już rodzina Addamsów. Arystokratyczny klan o bardzo specyficznych upodobaniach będzie tym razem musiał stawić czoła wyzwaniom, jakie spotkają ich w New Jersey. Niewątpliwie ta animacja spodoba się zarówno młodszym fanom jak i tym, którzy pamiętają poprzednie obrazy, w których brała udział ta specyficzna rodzina.