Top 5 psychopatów w filmach

Psychopatów
fot. YouTube

Bohaterowie z problemami psychicznymi w filmach wprowadzają pewien stan niepokoju i ciekawości ze strony widza. Przedstawiamy więc top 5 postaci filmowych psychopatów.

Joker | Mroczny rycerz

Już na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to bez wątpienia jedna z najznamienitszych ról Heath Ledgera. Aktor wspaniale wczuł się w postać psychopaty, na którego twarzy widnieje wieczny uśmiech. Ta niepokojąca mimika jest wynikiem nacięcia kącików ust. Joker jest sadystyczny, a jego pomysłem na życie stało się zabijanie. W tę postać wcieliło się również wspaniały Jack Nicholson, a już niedługo na ekrany wejdzie nowa odsłona Jokera. Tym razem postać jednego z najbardziej przerażających psychopatów przypadła Joaquinowi Phoenixowi.

Hannibal Lecter | Milczenie owiec

Hannibal Lecter to niewątpliwie jeden z największych psychopatów w historii kina oraz literatury. Za jego stworzenie odpowiedzialny jest Thomas Harris, który stworzył cztery książki o brutalnym ludożercy. Hannibal wyjątkowo przebiegle zabijał swoje ofiary, ćwiartował i obdzierał ze skóry. Godne uwagi jest również to, że Lecter był psychiatrą więc w uwięzieniu był niezwykle pomocny dla policji, która prosiła go o pomoc.

John Doe | Siedem

Przerażający thriller Davida Finchera, a w nim intensywne polowanie na seryjnego mordercę, który wybiera swoje ofiary w sposób niewątpliwie nietuzinkowy. John Doe (Kevin Spacey), bo jego tożsamość poznajemy na końcu historii, w swojej selekcji kieruje się siedmioma grzechami głównymi. Nie ma wyrzutów sumienia, krwawe morderstwa uważa za swoją pracę. Jest sprytny i nieprzewidywalny. Jego postać można podsumować jego własnymi słowami:

By ludzie słuchali, nie wystarczy już tylko klepnąć ich po ramieniu. Trzeba ich walnąć młotem kowalskim, wtedy bardzo uważnie cię wysłuchają

Jack Torrance | Lśnienie

Bezsprzecznie kultowy film Stanley’a Kubricka i oczywiście genialna rola Jacka Nickolsona. Historia stworzona przez Stephena Kinga opowiadająca losy Jacka, który dostaje pracę w Hotelu Overlook. Jednak na skutek śnieżycy zostaje on, wraz z rodziną, odcięty od świata. Jack, jego żona i syn są zupełnie sami w ogromnym hotelu i to nie działa na nich kojąco. Małego Danny’ego nawiedzają zjawy, a Jack staje się nieobliczalny.

Norman Bates | Psychoza

Jedno z największych dzieł kinematografii oraz postać jednego z największych psychopatów. Norman jest młodym mężczyzną, który prowadzi motel niedaleko swojego domu. Gdy pewnego dnia zatrzymuje się w nim pewna kobieta Norman opowiada jej o swojej nadopiekuńczej matce. Przerażające okazuje się jednak, że mężczyzna cierpi na tytułową psychozę i trzyma trupa swojej matki w domu, a sam wciela się w jej postać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here