Nowy “Joker” to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy

To było jasne od początku, że nowy Joker będzie czymś innym niż to, do czego byliśmy przyzwyczajeni z filmów komiksowych. Zwiastuny z pewnością wzmocniły ten pomysł. Wydaje się, że to produkcja, która będzie nie tylko mroczna, ale wręcz ponura. Producent idzie o krok dalej i mówi, że Joker będzie całkowicie wyjątkowy wśród dotychczasowych… Jokerów.

Producent wykonawczy, Michael E. Uslan, przemawiał na niedawnej konwencji CCXP w Kolonii w Niemczech. Powiedział, że choć z pewnością istniały nowe i różnorodne filmy komiksowe, które wprowadziły gatunek w nowe kierunki, Joker ma być powiewem świeżości. Według Uslana:

Myślałem, że Guardians of the Galaxy było inne i wyjątkowe, gdy wyszło. Myślałem, że Deadpool był inny i wyjątkowy, kiedy się pojawił. Ten Joker jest Faktycznie inny i wyjątkowy. nie przypomina żadnego filmu komiksowego, jaki kiedykolwiek widziałeś.

Zarówno i Strażnicy Galaktyki i Deadpool były ogromnymi hitami i na pewno Joker chciałby podążyć w tym kierunku. Wyróżniały się na tle innych filmów. Strażnicy opierają się na komiksie, z którym większość ludzi nie miała styczności, a komedia stała się kluczowym elementem filmów w przeciwieństwie do innych produkcji MCU. Podobnie Deadpool był pierwszym filmem komiksowym z oceną “R”, który wprowadził humor na kolejny poziom z unikalnym stylem. Joker będzie podążał za oceną “R”, choć film nie wygląda tak zabawnie.

Kiedy po raz pierwszy ogłoszono najnowszy film Joker, wyglądał już inaczej niż to, do czego byliśmy przyzwyczajeni. Podczas gdy sam Joker istniał w uniwersum filmowym DC, to dzięki Jaredowi Leto w Suicide Squad  stanął poza istniejącą ciągłością. Ponadto Martin Scorsese był jednym z wymienionych producentów, co sprawiło, że stał się jednym z najbardziej znanych filmów komiksowych w historii.

Mówi się już, że nowy Joker nie czerpie z żadnego istniejącego komiksu.

Ma przyjętę raczej ogólne założenie dla swojej bazy. Reszta opowieści nie wygląda (lub nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali) na komiksową. Dla Michaela E. Uslana ważny jest sam film. Faktem jest, że filmy komiksowe stały się wszechobecne. Przez to są dla niego trudne. a także zakłada się, że inni również się nimi ekscytują, gdy tak wielu z nich mieści się w podobnych kategoriach.

Kiedy odbieram gazetę i dowiaduję się, że „Och, mój Boże, 5 maja 2027 roku, wyjdzie Ant-Man 5 , lepiej zapiszę to w moim kalendarzu”. świat trochę oszalał. nie jestem wielkim fanem  przesycenia, uwielbiam, gdy coś wychodzi i jest oryginalne. to jest wyjątkowe.

Oczywiście, podczas gdy bycie oryginalnym z pewnością ma wartość, po prostu bycie innym nie czyni filmu dobrym. W tym celu będziemy musieli poczekać. Dopiero wtedy docenimy jaki rodzaj filmu Todd Philips, Joaquin Phoenix i reszta obsady i ekipy stworzyli.

Joker trafi do zagranicznych kin w październiku.

Fenomen Mrocznego Rycerza 10 lat po premierze 

Fenomen Mrocznego Rycerza 10 lat po premierze